Дві сотні військовослужбовців з Едмонтона готуються до розгортання в Україні, хоча досі невідомо, чи уряд продовжить канадську тренувальну місію в нашій країні.

Про це повідомляє ctvnews.ca. Канада, Велика Британія і Сполучені Штати влітку 2015 року надіслали своїх військових інструкторів в Україну для допомоги в підготовці українських військових і Національної гвардії.

Тренувальна місія з Канади провела навчання для понад 2600 українських військових, що дуже придалося їм у подальшій службі. Українські й канадські офіцери стверджують, що наші бійці критично потребували цих навичок, особливо з огляду на підтримку, яку Росія надає сепаратистам на Донбасі.

Мандат навчальної місії ЗС Канади закінчується в кінці березня. Незважаючи на публічні прохання з боку українського уряду, Оттава ще не ухвалила рішення про її продовження. Утім, близько 200 канадських солдатів уже готові виїхати в Україну. Можливо, це станеться в кінці лютого чи на початку березня. Канадці кажуть, що охоче поїдуть, навіть якщо матимуть змогу попрацювати лише місяць.

«Ми готові вже зараз провести чергову ротацію військових із Західної Канади до України для виконання тих самих завдань, що й попередня команда», – сказав командир 3-ї дивізії бригадний генерал Саймон Гетерінґтон.

Інша частина підлеглих генерала поїде на підсилення батальйону НАТО в Латвії. У повному складі підрозділ з близько тисячі осіб стане до служби влітку цього року. Разом з канадцями там нестимуть службу колеги з Італії, Іспанії, Польщі, Албанії і Словенії, та, звичайно ж, латиші.

Участь канадської армії у місіях НАТО в Європі не викликає сумнівів. Натомість допомога Україні поки що зависла в повітрі. До того ж, нещодавно прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо зобов’язав міністра закордонних справ і міністра оборони переглянути політику застосування канадської армії за кордоном з метою залучення військ тільки відповідно до національних інтересів Канади. Чи входить тренувальна місія в Україні до сфери цих інтересів – поки що незрозуміло.

Володимир Криницький

Стежте за новинами на нашій сторінці у Facebook, Twitter і VK.com. Поділіться цією новиною з друзями!

Поділитися:
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

Leave a Comment