Останнім часом Сербія кілька разів змушувала говорити про себе, хоча досі вона і не спромоглася стати вагомим гравцем на європейській сцені.

У березні серби відкрито радіють анексії Криму Росією. Соціальними мережами котиться хвиля сербської радості і прохання до Путіна “приключити” Сербію. Найпопулярніший у Сербії жарт протягом березня-квітня – про “Айс-Крим”. Малюнки з таким мотивом друкували навіть поважні сербські газети.

Ось сербські найманці воюють у Слов’янську та Краматорську на боці терористів проти українських правоохоронців. Вони готові померти за те, щоб український Донбас став російським. Але гроші отримують нарівні з чеченцями і болгарами.

Розгортається скандал з цензурою сербських ЗМІ: певні політичні сили та впливові гравці намагаються затулити рота виданням, які критикують прем’єр-міністра Александра Вучича та членів його уряду. З ефіру зникають сюжети, із сайтів знімають статті.

Нещодавно Сербія гойдається маятником щодо “Південного потоку”: чи ж будуватимуть його на території країни, чи таки ні? Сербія цього дуже хоче, але… Поки що самі невдачі. Зате Лавров обіцяє золоті гори у разі підтримки політики Росії стосовно України та тиску на ЄС у питанні “Південного потоку”. “Братушки” допомагатимуть! Сербському відчуттю власної величі приємно, що до них приїхав “старший брат”. Тобто, “матушка”… Ногу зламає і чортяка у цих балканських родинних зв’язках!

Але ж Вучич обіцяє Меркель бути надійним партнером і виконувати всі обіцянки перед ЄС! І просить не ставити в куток за дружбу з Росією. Бо хоч він і сказав, що Сербія підтримує територіальну цілісність України, але санкцій проти Росії Сербія не підтримає. Страшно. А ось Чорногорія – теж православна, теж проросійська, теж маленька – чітко сказала, що Росія – агресор, і підтримала санкції, запроваджені США І ЄС. Отак.

То яке ж обличчя Сербії справжнє? Проросійське, яке ротами своїх спортивних уболівальників співає гімн Росії на матчах за участі українських команд, у той час, як російські найманці убивають наших вояків? Чи проєвропейське, яке прагне до ЄС, спілкується з Ангелою Меркель і підтримує територіальну цілісність України? Поки що скидається на те, що проросійське.

Володимир Криницький

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment