Один з командувачів терористичного угруповання “Ісламська держава” Омар аль-Шишані, відомий яка Омар-Чеченець, заявив про можливість атак проти Росії з боку ІД.

Про це він повідомив по телефону своєму батькові Темуру Батірашвілі, який живе в Грузії. “Батьку, не звилюйся. Я повернуся додому і ми ще покажемо росіянам, – передає журналістам слова Омара батько. – Зі мною йдуть тисячі людей і їх буде ще більше. Ми помстимося Росії”.

Омар аль-Шишані, справжнє ім’я якого Тархан Батіршвілі, родом із Панкіської ущелини на кордоні Грузії, Чечні та Дагестану. 2008 року під час вторгнення Росії у Грузію населення Панкісі підтримало сепаратистський рух у Південній Осетії, повідомляє uainfo.org .

Аль-Шишані прийняв іслам після війни з Росією та пішов воювати на боці ІД. Наразі аль-Шишані командує бойовиками ІД в Сирії та Іраку. Під його керівництвом воює загін російських найманців з Чечні та вихідців з Панкісі загальною чисельністю до 1000 бойовиків. Омар провів вдалі бойові операції в іракській провінції Анбар на захід від Багдаду, під час яких було вбито до 500 солдатів іракської армії та взято в полон до 180 солдатів біля міста Фаллуджі.

США і ЄС побоюються, що бойовики-джихадисти, які воюють під знаменами ІД, можуть повернутися додому з ідеями халіфату. Нестабільність і війна на Близькому Сході за створення ісламського халіфату може перенестися на Кавказ. Чеченські бойовики ненавидять Путіна за дві “чеченські” війни і також жадають помсти, пише агентство Bloomberg.

Таким чином може бути створена “мережа військових конфліктів”. Близькість Азербайджану, Туреччини та Ірану підвищує вірогідність появи нових “гарячих точок” на кшталт Чечні, Нагірного Карабаху тощо.

Тимур Савін

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment