«Ісламська держава» може відкрити «другий фронт», – аналітики

Британська аналітична компанія IHS Markit, яка крім іншого здійснює дослідження в галузі оборони й безпеки, оприлюднила свою традиційну доповідь про напади озброєних угруповань за минулий рік.

За інформацією британських аналітиків, протягом 2016 року озброєні угруповання скоїли 24 202 напади проти 18 987 у 2015 році.

Чималий відсоток до зростання цього показника додали бойові дії на сході України, зауважують фахівці.

Майже половину з усіх нападів становлять інциденти в Іраку (3350) і Сирії (7497). За значну частину цих нападів відповідає терористична організація «Ісламська держава» – на її рахунку 18% всіх нападів у світі й 39% цивільних жертв нападів.

В Україні незаконні озброєні угруповання скоїли 4449 нападів, що у чотири рази більше за показник 2015 року. На 110% зросла кількість нападів у Туреччині.

Аналітики вважають, що в 2017 році «Ісламська держава» може відкрити «другий фронт» у Південно-Східній Азії, особливо з огляду на те, що на Близькому Сході успіхи не надто вражають. захоплення там певної території може стати хорошим підґрунтям для терористів ІД, щоб утримати свій вплив у ісламському світі.

На думку британських аналітиків, посилить свою діяльність і інше радикальне ісламське угруповання – «Фатах аль-Шам», яке цілком може скласти конкуренцію ІД у кількості кривавих терористичних нападів.

Володимир Криницький

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір