Інтернет-компанії можуть змусити видаляти особисті дані користувачів

Інтернет-новини: Цікавий законопроект озвучили в Єврокомісії цього тижня. Якщо розгляд пройде в позитивному ключі і законопроект буде затверджено, то це завдасть серйозного удару по діяльності найбільших інтернет-компаній.

 

Так, згідно положень законопроекту, будь-який користувач може вимагати, щоб його персональні дані були видалені з тієї чи іншої системи, соціальної мережі тощо. У разі відмови задовольнити запит або навмисної затримки процедури, компанії загрожують різні санкції, аж до втрати 2% річного доходу. Google, наприклад, порушення закону обійшлося б у 800 млн. доларів.

 

Ключовою ідеєю законопроекту є так зване “Право на цифрове забуття”, яке понад два роки розробляли на основі детального дослідження Мережі та діяльності аудиторії таких порталів, як Google, Yahoo! і Facebook. На додачу до законопроекту Єврокомісія також пропонує прийняти закон про заборону використання будь-яких особистих даних користувача в Інтернеті без їх письмового дозволу.

 

Очікується, що законопроект набуде юридичної сили в кінці 2013 року.

 

Думки громадськості про нього розділилися. Великі інтернет-компанії скептично поставилися до ініціатив Єврокомісії, назвавши їх нездійсненними і марними, але більшість експертів відзначають, що законопроект, безсумнівно, несе позитивні зміни для більшості користувачів Мережі.

  

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір