Телеканал “Інтер” закликав президента України Петра Порошенка захистити його від тиску по тому, як у четвер активісти “Азову” заблокували входи до будівлі каналу в Києві, назвавши це акцією проти “кремлівської цензури”.

inter

“Телеканал “Інтер” звертається до вас як до гаранта Конституції України та просить втрутитися в ситуацію, пов’язану з подіями, що відбулися сьогодні біля будівлі телеканалу”, – йдеться у заяві каналу.

Як зазначив канал, в результаті дій активістів, “було зірвано роботу знімальних груп, які повинні були виїжджати на зйомки”, а співробітники телеканалу “не мали можливості потрапити на роботу”.

“Крім того, особи, які брали участь в блокуванні роботи телеканалу, намагалися проникнути на територію “Інтера”, кидали на територію телеканалу будівельне сміття, обмалювали будівлю телеканалу чорною фарбою”, – додали на “Інтері”.

Канал заявив, що такими діями активісти чинили “психологічний тиск” на його співробітників.

Занепокоєння через безпеку журналістів каналу висловила представник ОБСЄ з питань свободи ЗМІ Дуня Міятович.

“Стурбована безпекою журналістів #Інтер в #Києві”, – написала вона у Twitter, апелюючи до МВС і МЗС України.

“Проти цензури”

У четвер активісти “Азову” заблокували входи до будівлі “Інтера” у Києві. Вони заявили, що їхня акція є безстроковою і спрямована проти “кремлівської цензури”, однак згодом розійшлися.

На будівлі телеканалу залишилися написи “СтопІнтер” й “Інтер – рупор Кремля”.

“Ми не проти свободи слова, ми проти кремлівської цензури на українському телебаченні”, – так пояснили “азовці” свої дії.

“Інтер” опинився у центрі скандалу після того, як екс-продюсер інформаційної програми “Подробиці тижня” Марія Столярова перервала нецензурними словами прямий ефір до річниці загибелі “Небесної сотні”.

“Інтер” заявив, що не має стосунку до виробництва програми “Подробиці тижня”, в ефірі якої стався інцидент, а Столярова – співробітник компанії “Національні інформаційні системи”.

“НІС” входить до Inter Media Group і готує новинні програми для “Інтера”.

Сама Марія Столярова пояснила, що нецензурні слова не були адресовані героям сюжету, а стосувалися іншої ситуації і випадково потрапили в ефір.
У результаті громадянку Росії Марію Столярову звільнили з посади й вислали з України.

У березні телеканал “Інтер” заявив, що влада намагається чинити політичний тиск на медіа через перевірки з боку Генеральної прокуратури.

Тоді група депутатів звернулася до ГПУ з проханням перевірити обставини купівлі Сергієм Льовочкіним і Дмитром Фірташем телеканалу “Інтер” у його колишнього власника Валерія Хорошковського в 2013 році.

ВВС

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment