У межах міського проекту «Майстерня міста» у Львові відбувся «Ярмарок ініціативних власників». Його мета – підвищити обізнаність та активність мешканців для покращення умов життя у власних будинках.

Означений захід проводився за ініціативи Інституту міста та за фінансової підтримки Німецького товариства міжнародної співпраці (GIZ) і Міжнародної фінансової корпорації (IFC). На відкриття завітали міський голова Львова Андрій Садовий, керівник проекту IFC «Енергоефективність житлового фонду України» Гжегож Гайда, директор Інституту міста Олександр Кобзарев, голова ОСББ «Мотор» Вікторія Погорєлова. Відвідувачі Ярмарку мали змогу поспілкуватися з успішними головами ОСББ, які спільно з мешканцями своїх будинків спромоглись забезпечити спільний комфорт та енергоощадність в умовах постійного зростання тарифів на житлово-комунальні послуги.

«Ніхто наше місто не зробить кращим, ніж ми самі можемо зробити. Все в наших руках. І, власне, та зміна, яка відбувається в будинках, де створені ОСББ, це демонструє. Коли люди об’єднуються і сприймають будинок як свій рідний, він одразу ж змінюється – там з’являються квіти, все стає більш охайним і чистим. Це відбувається саме тому, що кожен відповідає за своє житло. Але я хочу, щоб ОСББ отримали зелене світло, щоб урядники, які працюють в міській раді, підтримували ОСББ, щоби державні мужі, які обіймають високі посади й кожного року приїжджають до Львова на загальноукраїнський форум ОСББ, почали хоча б певною мірою виконувати свої обіцянки, стосовно співфінансування створення ОСББ з держбюджету. А чи це все відбудеться, залежить від нас із вами. Якщо будемо разом, будемо твердими, будемо йти вперед, – ми обов’язково переможемо. А ті прекрасні приклади, які ми тут бачимо, показують наскільки можна якісно змінити наше життя, щоб воно було комфортним. Спочатку ми формуємо атмосферу та світ навколо, а потім вони формують нас, і це дуже важливо», – зазначив Андрій Садовий.

maysternya_mista-1

Натомість, на відкритті Ярмарку Гжегож Гайда закликав мешканців міста змінювати своє життя на краще, адже Львів стоїть на передових позиціях з цього питання в Україні. А за словами представника проекту GIZ Габріелли Бейкер, хоча сьогодні центральною темою для обговорення є ОСББ, та все ж мета Ярмарку – це показати мешканцям, що в кожному будинку чи навіть кварталі можна взяти ініціативу і разом із сусідами змінити життя на краще: «Ми хочемо закликати вас, мешканців Львова, взяти ситуацію в свої руки, тому що саме ви можете щось змінити, ви знаєте, де є проблеми та недоліки. Будьте критичним партнером міської влади, адже лише тоді можливий прогрес. Співпрацюйте на користь позитивного розвитку вашого міста».

А як розповів директор Інституту міста Олександр Кобзарев, ОСББ – це, в першу чергу, вигідно з комунікаційної точки зору, адже, коли створюється таке об’єднання, між людьми започатковується спілкування, створюється маленька громада, яка може проводити зміни. Також він додав, що ОСББ – це вигідно й з фінансової точки зору, зважаючи на підняття тарифів на житлово-комунальне господарство. Адже окремий мешканець, на жаль, не може це регулювати, проте ОСББ, об’єднавшись з іншими, здатен здійснити термомодернізацію свого будинку. Відтак, змінивши комунікацію, утепливши дах можна суттєво вплинути на економічний ефект, отож мешканці зможуть економити на цьому гроші.

Ігор Галущак
igala@ukr.net

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment