І знову про українську мову в Інтернеті

Час від часу дискусія про перспективи української мови у всесвітній мережі відновлюється і набуває щораз інших акцентів. Ось і нещодавно на “Українській блогосфері” (до речі, дуже цікавий блог) прочитав статтю “Блог українською мовою: Самопожертва за ідею чи потенційний бізнес?”.

Що ж, дискусія триває стільки, скільки існують україномовні блоги. Справді, чи треба жертвувати відвідуваністю блогу, його популярністю заради такого собі втілення національної ідеї, яке можна побачити у веденні блогу рідною мовою. Адже зрозуміло, що російськомовний блог з ідентичним за якістю матеріалом матиме більше потенційних користувачів.

Я у себе в блозі чудово бачу, що його відвідуваність на порядок нижча, ніж у аналогічного блогу російською. Щодо свого блогу – я припускаю, що мої матеріали та пропозиції читачам досить часто можуть бути нецікавими та неактуальними. Але рівень матеріалів у російськомовному блозі абсолютно такий самий, як, загалом і тематика.

Проте з усього почутого та прочитаного у Ярослава Федорака (автор “Української блогосфери”) я насамперед погоджуюсь з твердженням про те, що своїм вибором ми вже сьогодні визначаємо майбутнє українського Інтернету. Так виходить, що більшість блогерів, які обрали собі за мету створення сайту українською мовою та його розвиток, небайдуже ставляться до перспектив УАнету.

Щодо ведення англомовного блогу – по собі можу судити, що я на таке неспроможний. Як і, на жаль, значна кількість наших співвітчизників.

А от щодо назви статті – можу сказати, що протиставлення не дуже вдале. Оскільки україномовний блог може бути і самопожертвою (задля наведеної вище ідеї), і потенційним бізнесом. Все залежить від конкретного блогера – якими цілями він керувався при створенні блогу. Орієнтований на бізнес та монетизацію україномовний блог теж може бути досить успішним, а з часом ставатиме ще більш потрібним.

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір