Перед Україною завжди стояло питання боротьби з контрабандою, незаконною міграцією та нелегальним переміщенням зброї через кордон із Росією, який складно назвати «кордоном» у повному сенсі цього слова. Подекуди він зовсім непомітний візуально і є лише умовною межею на політичній мапі.

Сьогодні, в умовах збройного конфлікту на Донбасі, це «решето» незаконно пропускає крізь себе значну кількість живої сили та бойової техніки. Саме тому відгородження від північно-східної сусідки є однією з найбільш актуальних проблем. До того ж, значних втрат українська армія зазнає через укріплення блокпостів на неналежному рівні. Сьогодення змушує шукати надійні способи захисту та застосовувати сучасні технології будівництва фортифікаційних споруд.

Цій проблемі була присвячена прес-конференція за участі представників американської компанії HESCO Bastion в Україні та аналітичної групи Da Vinci AG. Експерти проаналізували проект «Стіна» та зазначили, що уже збудовані на даний момент насипи та рови не є перешкодою для диверсійних груп, а сам проект назвали не дуже раціональним. Натомість експерти заявили, що укріплений за європейським зразком вал краще би впорався із поставленим завданням.

За їхніми словами, якби блокпости були укріплені правильно, можна було б уникнути значних втрат, адже для фортифікаційних споруд не бажано використовувати бетон, який при потраплянні уламків стає додатковою причиною травмування. Експерти розповіли про сучасні технології будівництва укріплень, схвалені Міністерством оборони США.

Конструкція HESCO Bastion проста: каркас із міцної арматури та мішок із спеціальної матерії, який заповнюється піском або землею. Укріплення блокпостів спеціальними модулями HESCO не потребує особливої підготовки та триває лічені хвилини. Уламки снарядів не пошкоджують таких укріплень. Конструкція мобільна, укріплення можна швидко розібрати та легко транспортувати.

Наразі тривають перемовини щодо постачання таких конструкцій або масового виробництва модулів в Україні за технологією HESCO Bastion. Експерти повідомили, що виробництво можна розгорнути за 3 місяці.

Крістіна Сінкевич

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment