Хвороба блогосфери

Це - сенс блогосфери?

Думки, думки… Добре, хоч є ще чим думати, бо інколи бувають моменти, коли практично неможливо впіймати те, що крутиться у голові. Навіть думкою не назвеш…

 

Що є в блогосфері такого, що дозволяє казати про її деградацію і загибель? Скоріш за все – переважна несерйозність, попсовість. На даному етапі “піпл хаває развлєкуху”, а тому, слідом за попитом, з’являється пропозиція у вигляді несерйозних розважальних псевдоблогів. Міг би, як приклад, навести “Смішно!“, але це стовідсотково – не блог, там немає нічого щоденникового й особистого. Типова розважальна сторіночка.

 

Кілька років тому, коли блогосфера лише зароджувалась та формувалась, блоги були місцем серйозних роздумів. Тут відомі науковці й журналісти могли обговорювати проблеми, яким через редакційну політику чи інший “неформат” не було місця у провідних ЗМІ та фахових виданнях. Тут люди ставили серйозні питання й шукали на них відповіді. Тут – не багато, не мало – досліджували розвиток економіки та шляхи подолання криз. Елітарний блогінг. Малодоступний у технічному плані, багатьом цікавий своєю гостротою, потрібний загалу, авторитетний. І ще – дуже відмінний від “великих” сайтів – відмінний своєю відкритістю та готовністю до практично живого спілкування.

 

Зображення - vse-ok.com

 

З розвитком технічних можливостей виявилось, що блогінг перестає бути елітарним, а відтак – стає вульгарним (від латинського означення юрби). І пішло-поїхало: у геометричній прогресії як гриби після дощу поросли й надалі ростуть SEO-блоги, блоги про заробіток, блоги про кулінарію, блоги про… Свіжих ідей на всіх не вистачає. Вистачає несерйозності і низької якості.

 

Куди поділись блоги, де піднімались серйозні й важливі питання? Мільйони юзерів сидять в інтернетах заради цицьок та анекдотів… На думку раз за разом навертається рядок з пісні “Тартака”: – “Хіба ж нас такими народжено?“…

 

Зображення - net-a.ru

 

Для блогосфери розвиток соціальних мереж – позитив, а не загроза. Мисливці на цицьки поступово переїдуть у “ВКонтакте”, а ті, хто залишиться у блогосфері (маю надію) – повернуть собі статус елітарності та серйозність думок і суджень. Якщо ж цього не відбудеться – тоді й справді у блогів непогані шанси вийти з гри.

 

Колеги, ми збираємось дорослішати?

  

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір