Хто більша загроза – Путін чи Трамп? Туск знає

Очільники ЄС на одноденному неформальному саміті обговорили нагальні проблеми спільноти й світу. Дональд Туск відповів на запитання журналіста, хто більша загроза для Єс – російський президент Путін чи американський Трамп.

Однією з головних тем були стосунки зі Сполученими Штатами Америки з огляду на прихід на посаду президента Дональда Трампа, повідомляє офіційний веб-сайт Європейської ради.

Європейські лідери висловили стурбованість деякими рішеннями американського президента. Проте, як сказав Джозеф Мускат, прем’єр-міністр Мальти, де відбувалася зустріч, ніяких антиамериканських настроїв серед керівництва ЄС немає.

Голова Європейської ради Дональд Туск заявив, що трансатлантичні взаємини залишаються абсолютним пріоритетом, оскільки вони – фундамент вільного світу.

Під час прес-конференції пролунало запитання, хто становить більшу загрозу для ЄС – російський президент Путін чи американський президент Трамп. Туск відповів ухильно, мовляв, найбільшою загрозою є відсутність єдності серед європейських держав.

Зазначимо, що у листі президента Європейської ради до глав держав і урядів країн ЄС від 31 січня 2017 року Дональд Туск виділив три основні загрози стабільності Європи:

нова геополітична ситуація: натиск Китаю, агресивна політика Росії щодо України й інших сусідів, війни, терор і анархія на Близькому Сході та в Африці й тривожні заяви нової американської адміністрації;
внутрішня ситуація: зростання націоналізму та ксенофобських настроїв у самому ЄС;
зневіреність європейських еліт у політичній інтеграції, спадання до популізму, сумніви в основоположних цінностях ліберальної демократії.

«Слід абсолютно чітко розуміти, що розпад Європейського союзу призведе не до відновлення якогось міфічного “повного суверенітету” держав-учасниць, а до реальної і фактичної залежності від великих держав – США, Росії і Китаю», – наголосив у листі Дональд Трамп.

Як ми повідомляли, до Литви прибули німецькі військові підрозділи для посилення східного флангу НАТО. Тим часом Польща збирається найближчим часом подати проти Росії позов у Міжнародний трибунал у Гаазі.

Володимир Криницький

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір