Надворі спека, Вам не хочеться виходити з квартири, і шукаєте чим цікавим та корисним зайнятись протягом дня? Є просте та оригінальне рішення – вишивка.

Люди почали вишивати ще в ІІ ст. до н. е. і відтоді вигадали безліч способів та видів вишивки. Вишивкою зазвичай прикрашають одяг, подушки, або ж просто скатертини чи серветки, вишивають картини, рушники, ікони та килими. Серед найбільш поширених можна виділити вишивку хрестиком,стрічками та бісером.

Вишивка хрестиком

Археологи стверджують, що на території України вишивали ще в Х столітті. Проте тоді елементи вишивки були лише язичницькими оберегами, ними прикрашали предмети побуту та одяг, бо вірили, що вишиті орнаменти можуть відігнати злих духів. Насправді вишивка хрестиком – це зовсім не складно і, головне, недорого. Все, що Вам потрібно – це спеціальна тканина (канва), голка та нитки. Схему можна роздрукувати з Інтернету або ж купити вже готову тканину з нанесеним малюнком.

Українська вишита сорочка

Вишиті сорочки – це, мабуть, найпрекрасніша річ, яку можна створити за допомогою вишивання. Із давніх-давен за сорочкою можна було визначити, звідки родом та чи інша людина, адже відрізнялися не лише кольори та орнаменти, а й сама техніка вишивки. Наприклад, на Полтавщині вишивали білими нитками по білій тканині, а сам візерунок обводили чорними або кольоровими смугами, а на Київщині вишивали переважно рослинні та геометричні орнаменти, а основними кольорами були чорний та червоний.

На сьогодні є безліч можливостей, щоб купити або вже готову вишиту сорочку, або вишити її власноруч. Для другого обов’язковими є бажання та настрій, адже кажуть, якщо думати під час вишивання про щось позитивне, то така вишиванка захищатиме власника від нечистих духів і злих сил.

Вишивка стрічками

Вишивка стрічками стала популярна у Франції в XIV ст. Навіть сам король Людовік XV захоплювався нею. Звідси новий вид рукоділля перейшов до Англії, потім до Америки і згодом став поширеним по всьому світу. Стрічки бувають різними: вуалевими, атласними, шовковими, від 3 до 12 мм шириною та мають безліч кольорів і відтінків. За допомогою лише стрічок, голки, ниток і тканини можна створювати неймовірно красиві об’ємні картини. І робити це відносно нескладно. Варто лише переглянути відео-уроки в Інтернеті чи йти крок за кроком по книжці. Вишивають найчастіше квіти, проте ніхто не обмежує вашої фантазії. Ви можете творити що забажаєте. Побутового застосування вишивка стрічками не має, вона носить скоріше декоративне значення. Такою вишивкою прикрашають одяг, взуття, подушки, різноманітні аксесуари.

Вишивка бісером

Усе більше набуває популярності також вишивка бісером. Насправді це не дуже дешеве задоволення, якщо використовувати справді якісний бісер (наприклад, чеський). Вишивати бісером легше, ніж хрестиком чи стрічками, тому що Ви вишиватимете на канві, на яку вже нанесено малюнок, тоді як при вишивці хрестиком Вам доводиться постійно рахувати клітинки, або тримати в голові образ вишитої квітки (якщо стрічками). Проте щойно Ви зробите останній стібок, Ви будете вражені своєю роботою. Блискуча і кольорова картина, чудовий вишитий пейзаж чи натюрморт прикрасить кожну домівку.

Чоловіки і вишивка

Серед деяких азійських народів заняття вишивкою поширене також серед чоловіків. Взагалі, чоловіча вишивка вважається більш витонченою і цінується вище. Щодо українців, то ім’я Валерія Малиновського занесене до Книги рекордів України: 1024 стібки на квадратному сантиметрі – саме такий його рекорд. Він змалку вишивав хрестиком, а потім почав оздоблювати бісером надзвичайної краси ікони. І він є далеко не єдиним прикладом чоловіка, який присвятив цій справі своє життя.

Стереотипи існують для того, щоб їх руйнувати. Тож навіщо думати про те, що вишивку вважають надто «жіночою» чи старомодною справою? Головне – щоб ви отримували задоволення.

Вишивання хоч звичайним хрестиком, а чи бісером розвиває дрібну моторику рук, терплячість та посидючість. Коли людина бере до рук тканину та голку, то вона заспокоюється і творить прекрасне. Отже, беріться скоріш до справи, у Вас все вийде!

Катя Горбач
kasja-cat@ukr.net

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment