2 вересня 2014. – Фільм “Ковбої” режисера і сценариста Томіслава Мршича представлятиме хорватське кіно у попередньому відборі претендентів на отримання престижної американської кінопремії Оскар у категорії фільмів іноземними мовами.

Про це повідомляє Hrvatska radiotelevizija з посиланням на Хорватську спілку працівників кіно (Hrvatsko društvo filmskih djelatnika, HDFD).

“Звісно, входження хорватського фільму до основної номінації – річ майже фантастична, але ми любимо наукову фантастику. Маємо вже кілька ідей для промокампанії фільму, хоча ще й не опрацювали їх конкретно, бо самі щойно довідалися про участь нашої стрічки у відборі”, – сказав Томіслав Мршич на прес-конференції.

Режисер спростував думку про те, що номінують на Оскар тільки фільми з актуальними суспільно-важливими темами. Ситуація в кінематографі змінилася. До того ж, і “Ковбої” – не просто комедія, а фільм, що торкається багатьох глибоких речей.

Стрічку Мршича відібрала комісія з 17 членів, які представляли усі осередки HDFD, з огляду на те, що Американська кіноакадемія шукає фільми, які якнайширше показували б кінематографічний потенціал країни, де їх знято. Конкуренцію “Ковбоям” складали фільми Зринки Огресте, Сильвіо Петрановича, Роберта Орхела, Лукаса Ноле, Петра Орешковича, Дарка Шувака, Невіо Марасовича, Філіпа Шоваговича та Кристияна Милича. “Можна сказати, що цьогоріч була велика конкуренція, проте більшість членів журі висловилися за те, що фільм Мршича приніс їм найширший діапазон емоцій”, – наводить слова голови HDFD Сильвіо Єсенковича Hrvatska radiotelevizija .

У хорватському прокаті “Ковбоїв” переглянуло 40 тисяч глядачів. Починається і фестивальне життя комедії – стрічку запросили до показу на кінофестиваль у Сан-Франциско, переможці якого останніми роками найбільше здобували Оскарів. У жовтні та листопаді фільм братиме участь майже у десятку фестивалів в різних країнах – від Словаччини до США.

У фільмі знімалися Саша Аночич, Живко Аночич, Матія Антонич, Хрвоє Баришич, Нікша Бутиєр, Круно Клабучар, Радован Руждяк.

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment