17 вересня 2014. – Прем’єр-міністр Республіки Хорватії Зоран Міланович заявив, що хорватський уряд вимагатиме від Сербії видання підручників для навчання представників хорватської національної меншини.

Про це Міланович сказав, відповідаючи у парламенті на запитання депутата Івана Шимуновича, котрий зажадав від уряду реакції на “асиміляційні дії”, якими вважає вчинок президента Сербії Томіслава Николича, що подарував нещодавно бунєвцям підручники кирилицею, повідомляє ezadar.hr.

Депутат також наголосив, що вважає цей вчинок порушенням Рамкової угоди про захист національних меншин, і запитав прем’єра Мілановича, чи ініціюватиме Хорватія розгляд цього вчинку у Раді Європи.

“Бунєвці – окремішня національна група, що її ні ви, ні я не створювали. Це понад 30 тисяч людей, які вважають себе бунєвцями, і ми з цим нічого не зробимо”, – відповів Міланович.

Натомість Хорватія має обов’язок боронити права хорватів у Сербії. “Вони, наскільки мені відомо, досі так і не отримали обіцяних підручників від сербської влади”, – заявив очільник хорватського уряду.

Зоран Міланович повідомив, що не може скасувати чи змінити результатів асиміляційних процесів, що вже відбулися і ідентичностей, що вже утворилися. Одначе він може вимагати від сербської влади такого самого ставлення до національних меншин, яке демонструє Хорватія.

“У нас прийнято стандарти, яких не має значна кількість західноєвропейських країн, і з тим не просто жити і не так просто боротися за права меншин у Східній Славонії, де лише 20 років тому вирувала війна, і багатьох людей дратують написи мовами меншин, але такий закон, так вказує Конституція. Компромісів тут бути не може. Хоч як це може заважати декому, але компромісів тут бути не може. У Хорватії ми маємо керуватися хорватським законодавством, чи то ми у Вуковарі, чи у Загребі”, – заявив Міланович.

Володимир Криницький

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment