Чомусь в Україні до викривачів хабарництва ставляться погано. Хоча проблема інформування про корупційні злочини актуальна для всього світу.

Наприклад, у США за останні 5 років кількість відкритих справ проти хабарників зросла втричі, при чому загальний розмір виплаченої винагороди викривачам збільшився у 5 разів. Нещодавно в Україні було ухвалено пакет антикорупційних законів, проте, на думку експертів, для вирішення проблеми хабарництва в Україні цього недостатньо. Незважаючи на нові закони, які регулюють права та захист викривачів, люди досі не знають, як насправді повідомляти про злочин та до кого звертатися. Непокоїть викривачів корупції і питання про захист з боку держави.

З цього приводу Transparency Intenational розпочала в Україні просвітницьку кампанію “Викривати корупцію не соромно”, яка передбачає роботу у просвітницько-правозахисній сфері та спрямована на захист викривачів корупції. Про це заявила керівник департаменту комунікації Transparency Intenational Україна Ольга Тимченко. За її словами, подолати побутове хабарництво можна лише почавши викривати та інформувати про корупцію. Про це свідчить досвід тих країн, які змогли знищити хабарництво в зародку.

Transparency Intenational вже розробила поради про ефективне інформування та інструменти для виявлення корупції. Вони доступні на сайті www.anticorruption.in.ua. У майбутньому планується створення онлайн-платформи, за допомогою якої кожен зможе за стандартом писати звернення й одразу відправляти його у Генпрокуратуру, СБУ, керівництву якоїсь фірми тощо. Також планується проведення просвітницьких семінарів, де всіх охочих навчатимуть основам викриття хабарництва.

“Ми будемо допомагати тим людям, які вже викрили корупцію, і просимо до нас звертатися. У нас є юристи, які можуть їх захистити, у нас є можливість привернути увагу медіа, і якщо цей процес буде публічним, то можна розраховувати на те, що прецедент буде створено”, – повідомила пані Тимченко.

Крістіна Сінкевич

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment