Щоб мова, яку дискримінували протягом століть, стала престижною, потрібна підтримка з боку держави. В сьогоднішній Одесі такої підтримки немає, а місцеві економічні еліти, які мають великий вплив на громадську думку, жодної прихильності до української культури не демонструють.

Про це йдеться в ексклюзивному матеріалі Сергія Бригара з Одеси про сучасний стан і перспективи розвитку української мови в обласному центрі Одещини.

“Сьогодні в Одесі немає жодного дитячого садочка, в якому виховний процес вівся би українською мовою. Ситуація зі школами не набагато краща. Основна їх маса російськомовна. Україномовних мало, але і з тими, що є, теж не все так просто. Тут ми часто маємо невідповідність номінального статусу і реальності. В нібито українських школах багато предметів викладається російською. На це прийнято просто закривати очі. Звісно, у вищих навчальних закладах викладають теж переважно російською. З одного боку, подібний стан речей в освітній сфері неприйнятний, а з іншого, я, знову ж таки, вимушений констатувати, що це не надто хвилює абсолютну більшість одеситів. На жаль, навіть патріотично налаштовані містяни часто не бачать в тотальному зросійщені суттєвої проблеми”, – пише автор.

“Щоб мова, яку дискримінували протягом століть, стала престижною, потрібна підтримка з боку держави. В сьогоднішній Одесі такої підтримки немає, а місцеві економічні еліти, які мають великий вплив на громадську думку, жодної прихильності до української культури не демонструють. Але, незважаючи на всі несприятливі обставини, сьогодні люди, які гуляючи Одесою, спілкуються українською, вже майже не помічають здивованих поглядів перехожих. Державна мова входить в життя одеситів не як екзотичне, а як цілком невід’ємне явище, і цей процес закономірний, адже якщо майбутнє цього міста нероздільно пов’язане з Україною, йому потрібно прийняти і розділити її цінності. Воно вже приймає і розділяє, але, поки що цей процес просувається надто повільно”, – вважає Сергій Бригар.

Повний текст статті читайте тут.

Нагадаємо, підписати петицію про ухвалення закону “Про державну мову” можна на сайті Верховної Ради України.

Як раніше повідомлявУкраїнський простір“, активісти б’ють на сполох щодо стану поширення української мови в Запоріжжі.

Євген Шкодун

* * *

Стежте за новинами на нашій сторінці у Facebook, Twitter і VK.com. Поділіться цією новиною з друзями!

Ви можете повідомити нам новину, надіслати свою статтю або стати блогером чи вести колонку на сайті «Український простір». Пишіть нам: ukrnetinfo@yahoo.com

Поділитися:
 • 5
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  5
  Shares

Leave a Comment