Голова Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій та головний рабин Києва Яків Дов Блайх назвав антиконституційним закон про перейменування УПЦ МП.

Голова Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій Яків Дов Блайх гостро розкритикував закон про перейменування УПЦ МП. Фото: Главком

Він обіцяє звернутися до президента й Верховної Ради з проханням не виконувати цього закону, доки його розгляне Конституційний суд.

Про це пан Блайх розповів у інтерв’ю “Главкому“.

“Необхідність державі підтримати нову церкву створює небезпеку, що держава може не зрозуміти свого місця. Тобто після закінчення процесу їй не варто втручатися у ці питання. Ми відчуваємо небезпеку зараз через ухвалення в Україні закону, який зобов’язує УПЦ МП перейменуватися. Тобто держава за церкву хоче вирішувати те, як їй називатися”, – нарікає Яків Дов Блайх.

“Думаю, що наслідків може бути багато. Ухвалене Верховною Радою рішення означає, що жодна релігія не може почуватися захищеною від втручання держави в Україні. Сьогодні це Московський патріархат, а завтра мусульманство, євреї тощо. Тобто якщо ти їй, державі, не подобаєшся, вона може втрутитися. Бо держава вказує, як вірити в бога. Якщо мої молитви проходять через Москву, то вони одразу стають агресивними”, – вважає головний рабин Києва.

“Мені здається, що Конституційний суд визнає ухвалений закон неконституційним. Тому що він явно проти Конституції України, на сто відсотків. Міжнародні організації, навіть ті, які підтримують Україну, вже заявили, що це не правильно і те, що сталося в парламенті – провокація. <...> Всі згодні з тим, що повинна бути межа між державою і релігією. Питання в тому – де проходить ця межа. Закон, який визначає, як можна називатися, а як не можна, мені здається, є виходом за цю межу. Я буду просити президента, Верховну Раду, щоб вони почекали із виконанням цього закону, поки його вивчає Конституційний суд”, – каже голова Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій Яків Дов Блайх.

Яків Дов Блайх – голова Всеукраїнської ради церков і релігійних організацій (з липня 2018 року), духовний лідер однієї з єврейських громад України, головний рабин Києва. Громадянин США, зараз перебуває в Сполучених Штатах.

Поділитися:
 • 1.5K
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1.5K
  Shares

Leave a Comment