ФСБ засилає в Німеччину шпигунів під виглядом біженців, – Der Spiegel

Федеральна служба безпеки Російської Федерації протягом багатьох років засилає в Німеччину своїх шпигунів під виглядом біженців.

Агенти ФСБ для роботи в Німеччині вербуються переважно з представників кавказьких народів, пише тижневик Der Spiegel, спираючись на інформацію колишнього офіцера російської спецслужби.

Журналісти німецького тижневика пишуть про колишнього офіцера Федеральної служби безпеки РФ, якого зняв у своєму документальному фільмі німецький експерт Егмонт Р. Кох. Цей журналіст раніше розслідував історію життя і смерті отруєного екс-співробітника ФСБ Александра Літвіненка.

Герой нового фільму Коха втік з Москви наприкінці 2012 року після конфлікту з начальством. Кох зустрічався з ним кілька разів і зняв майже п’ятнадцять годин матеріалу, з якого змонтував фільм – його покажуть наступної середи о 22.45 у рубриці ZDF Zoom на провідному німецькому телеканалі ZDF.

Колишній співробітник ФСБ, полковник із псевдо Ігор, був начальником відділу на Північному Кавказі. Йому підпорядковувалося 400 агентів у регіоні. Окрім того, він брав участь в операціях засилання мусульман-агентів у Німеччину, сказано у статті.

– Якби я був керівником німецької контррозвідки, більше приділяв би уваги біженцям із Чечні, особливо молодим і спортивним, які отримали притулок у Німеччині, – каже герой фільму. Він додає, що особисто керував підробкою документів, які мали переконати німецьку владу, що осіб, які просять притулку, в Росії переслідували.

Як раніше повідомляв «Український простір», президент Європейської ради Дональд Туск розповів журналістам, хто більша загроза для ЄС – російський президент Путін чи американський Трамп.

Володимир Криницький

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір