Учасники конференції представників російської опозиції “Форум вільної Росії”, яка проходить двічі на рік у Вільнюсі, запускають проект “Список Путіна: база Форуму вільної Росії”.

Про це йдеться в прес-релізі організації.

“Список Путіна: База Форуму вільної Росії” створюється Форумом вільної Росії з метою пошуку, фіксації та уніфікації даних про осіб, безпосередньо відповідальних за створення і функціонування системи узурпації влади і придушення громадянських свобод в Росії, порушення прав людини, ведення агресивної війни й окупацію територій інших держав, пропаганду ненависті, розграбування Росії та інші злочини путінського режиму, як всередині країни, так і за кордоном.

“Список Путіна” покликаний стати джерелом для майбутньої кампанії люстрації, громадської дифамації та інших обмежень осіб, відповідальних за знищення свободи в Росії.

Крім того, Список має стати основою для введення персональних санкцій щодо його фігурантів, ідеться в повідомленні для преси.

«”Список Путіна” просто ще раз фіксує, що ті, хто відповідальний за злочини путінського режиму, не можуть розраховувати на комфортний прийом в країнах Заходу, де вони звикли тримати свої гроші, свої авуари, свої сім’ї. І кожен такий крок – це крок у правильному напрямку, щоб створювати максимальний дискомфорт апологетам режиму і сіяти сумніви в головах тих, хто звик іти в путінському фарватері: а чи не було б розумніше для своїх інтересів пошукати якусь альтернативу?”, – каже про завдання проекту співзасновник Форуму вільної Росії Гаррі Каспаров.

Раніше “Список Путіна” був представлений в різних відомствах США. Незабаром планується розсилка звернень до посольств західних країн в Росії із закликом застосувати візові та інші обмеження до фігурантів.

На новому сайті проекту www.spisok-putina.org представлені досьє з біографією та описом конкретних злочинних дій фігурантів.

Список ухвалено на 4-му Форумі вільної Росії у Вільнюсі в грудні 2017 року. Внесення фігурантів до Списку здійснюється за підсумками обговорення та відкритого голосування учасників на очних засіданнях Форуму вільної Росії.

На майбутньому Форумі, який пройде 8-9 червня в Тракаї (Литва), відбудеться презентація повної версії сайту з досьє і голосування щодо включення до Списку нових фігурантів.

Поділитися:
 • 126
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  126
  Shares