Флагман України вже полює на піратів в Сомалі

Фрегат “Гетьман Сагайдачний” завершить антипіратську місію в кінці грудня. Вчора флагман ВМС України прибув до берегів Сомалі, щоб разом з кораблями НАТО боротися з піратами. Ця подія вже позитивно оцінюється військовими експертами.

 


 

– Між Україною і НАТО існує особливе партнерство і воно стає все практичніше, – повідомила директор Центру інформації та документації НАТО в Україні Наталія Немилівська. – Яскравий приклад – зусилля, які докладає наша країна в міжнародній боротьбі з піратством.

Після того, як “Сагайдачний” завершить місію біля берегів Сомалі в кінці грудня цього року, він приєднатися до іншої ескадри НАТО. Вклад України в цю операцію високо цінується керівництвом Альянсу”.

Однак офіційних даних щодо прибуття “Сагайдачного” до берегів Сомалі поки немає. Прес-центр командування ВМСУ порекомендував “Вістям” отримувати інформацію на сайті Міноборони України: тільки воно має право коментувати події міжнародного рівня. Але в прес-центрі Міноборони оперативної інформації теж не виявилося.

«З 28 вересня по 1 жовтня фрегат перебував на Криті, де проходили тренування, – розповіли в прес-центрі. – Потім він зустрівся з іншими кораблями НАТО, з якими буде взаємодіяти в Аденській затоці, і група вирушила в Червоне море. 4-го жовтня “Гетьман Сагайдачний” в непростих навігаційних умовах у вузькому Суецькому каналі, де жваве судноплавство і часто трапляються аварії, успішно здійснив маневри і вийшов в Аденську затоку”.

Автоматизована ідентифікаційна система, що відстежує і передає в інтернет пересування всіх об’єктів в морях і океанах, не фіксує українського фрегата вже кілька днів. Як повідомили військові радіоінженери, покриття цієї системи в регіоні Сомалі немає взагалі.

Джерело: “Вісті”

 


 

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір