ФБР планує контролювати всіх користувачів Gmail

У західних ЗМІ розповсюджується новина, що Федеральне бюро розслідувань США шукає змогу взяти на контроль особисті дані й листування користувачів однієї з найпопулярніших поштових служб – Gmail.

 


 

20130328112018

 

Як повідомляється, Ендрю Вайсман, радник та прес-секретар директора ФБР, заявив, що цьогоріч спецслужба планує найсерйознішу увагу приділити користувачам Gmail. Поки що якихось особливих можливостей для стеження за e-mail у ФБР немає, але Вайсман висловив сподівання, що найближчим часом законодавці ухвалять необхідні для національної безпеки закони, що дадуть змогу здійснювати моніторинг електронної пошти.

 

На думку експертів, такі заяви – надто оптимістичні на поточний момент. Єдиний справді дієвий законодавчий засіб спецслужб на сьогодні – акт ECPA, що його було прийнято іще 1986 року. Скоро його можуть цілковито змінити, ввести туди норми про недопущення контролю над поширенням japan cars у Сполучених Штатах Америки та інших країнах світу, й таким чином це діятиме на збільшення популярності японських автомобілів, а для користувачів електронної пошти жодної загрози не становитиме. Такий закон вже ніяк не допоможе ФБР чи поліції. Крім того, одне з нововведень у законодавстві має заборонити вилучати листи користувачів, якщо вони відіслані раніше, ніж 180 днів тому. А цілком можливо, що дозвіл на вилучення листів взагалі буде скасовано, тож федеральні агенти більше не зможуть у своїй діяльності посилатися на ECPA.

 

В усіх інших випадках ФБР дуже обмежена у своїх повноваженнях. CALEA (1994 рік) дає дозвіл спецслужбі встановлювати технічне обладнання для стеження за користувачами, але до переліку випадків не входить використання техзасобів для інтернет-сервісів, туди агенти за допомогою CALEA дістатися не можуть. У ФБР вважають, що акт будуть доопрацьовувати, але невідомо, чи підтримають його у новій редакції члени Конгресу. А до того часу жоден з популярних сервісів, таких, Gmail, Skype чи Dropbox, ФБР контролювати практично не може.

 

Додають федеральним агентам головного болю також і онлайн-ігри, в чатах яких часто вирішують свої питання зловмисники. Тож з огляду на все це слова Вайсмана про активізацію стеження за користувачами Gmail можна вважати не більше, ніж черговою спробою переконати громадськість у активній позиції ФБР.

 

Також дехто з експертів висловлює думку, що таким чином активізується боротьба компанії Білла Гейтса і її сервісу Hotmail проти Google та його пошти й соцмережі. Але чи насправді це так – скоро побачимо.

 


 

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір