Валерія Бушуєва, 18-річна студентка із маленького містечка поблизу столиці, робить тематичні етнофотографії в українському стилі.

Дівчина займається художньою фотографією вже близько 3 років, але каже, що ідея створювати світлини у національному стилі з’явилась нещодавно. Пов’язує це із ситуацією, як політичною, так і культурною, у країні. Валерія вважає, що у такий переломний для держави час кожен має займатись справою корисною суспільству. А для неї такою справою і є етнофотографія.

Валерія розповідає, що підготовка до тематичної фотосесії у національному стилі займає доволі багато часу: по-перше, потрібно знайти модель, яка б сповна втілювала уявлення про справжню українку; по-друге, для такої фотосесії використовують автентичні одяг та предмети побуту, а їх можна знайти у колекціях людей, натхненних справою збереження старовини; по-третє, важливим є місце проведення тематичної зйомки, оскільки автентичне фото насамперед асоціюється із гармонією людини та природи.

© Валерія Бушуєва
© Валерія Бушуєва

Тематична фотосесія найчастіше проходить на умовах TFP (фотограф і модель працюють на волонтерських засадах заради втілення певного образу). Валерія каже, що більшість українців дивуються таким умовам праці, а за кордоном це вже давно є звичним явищем. «Зазвичай я надихаюсь переглядом фотографій старовинного одягу, дуже люблю гуляти у Пироговому (Національний музей архітектури та побуту України), тоді й народжуються думки про якусь цікаву зйомку, потім починаю серед знайомих шукати свій ідеал для втілення задуманого».

© Анна Сенік
© Анна Сенік

Сучасна українська етнофотографія найяскравіше представлена роботами фотохудожниці Анни Сенік (творчий псевдонім -Ładna Kobieta). Валерія каже, що особливості такого стилю у художній фотографії переймала саме від неї. До речі, Анна Сенік має економічну освіту, а художньою фотографією почала займатись лише для власного задоволення (до речі, Валерія Бушуєва теж здобуває економічну освіту). Як бачимо, професія ніколи не стане на заваді творчим поглядам та переконанням. Анна часто проводить фотовиставки (найчастіше це благодійні заходи), її роботи давно вже знані за кордоном, вона постійно подорожує Україною у пошуках нових образів та цікавих ідей для зйомок.

На питання про заповітну мрію Валерія, посміхаючись, відповідає: «Мрію залишити по собі хороший творчий спадок, втілити оригінальні ідеї та стати знаною у сфері фотомистецтва».

Найближчим часом дівчина планує відзняти поетапно традиційне весілля: «Весілля – це особливий ініціальний обряд, який є чи на найважливішою подією у житті двох. Він знаменує собою початок чогось нового, особливого. Мені цікаво увіковічнити емоції від такої знаменної події на фотографії. Для мене взірцевою у цьому сенсі є зйомка «Космацьке весілля» від Анни Сенік. Вже багато разів із захопленням переглядала ці фото».

© Анна Сенік
© Анна Сенік

Яна Вільчинська

Поділитися:
 • 1
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  1
  Share

Leave a Comment