З наступного понеділка у Львові масштабно відзначатимуть Європейський тиждень сталої енергетики. Відтак упродовж цілого тижня у різних куточках міста відбуватимуться різноманітні заходи, що відображатимуть змістовне наповнення та досягнення міської влади, місцевого бізнесу та пересічних мешканців у реалізації Плану дій зі сталого енергетичного розвитку.

Зазначимо, що ще у 2010 році Львів став одним із перших добровільних учасників Угоди мерів в Україні, який відкрив перелік місцевих органів влади, що узгоджують термін проведення своїх Днів сталої енергії з часом проведення Тижня сталої енергетики ЄС (Брюссель). А для ефективної реалізації цих заходів у липні 2011 року місто прийняло Програму сталого енергетичного розвитку до 2020 року. Таким чином європейський тиждень сталої енергетики у Львові є національним аналогом тижня сталої енергетики в Європейському Союзі та спеціалізованим інструментом залучення громади до вирішення проблем сталого енергетичного розвитку міста. Цей масштабний захід проводитимуть цьогоріч у співпраці з Делегацією Європейської Комісії в Україні, Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України, Асоціацією «Енергоефективні міста України» та іншими зацікавленими партнерами. Він є частиною пакета зобов’язань, які добровільно погодилась виконувати міська влада Львова, приєднавшись у лютому 2009 року до європейської ініціативи «Угода мерів».

Експерти стверджують, що енергоощадні технології можуть допомогти Україні скоротити споживання енергоносіїв на 40%. І ЄС підтримує Україну у цьому не лише на словах, але й через чисельні проекти. Зокрема, у Львівській області за фінансування Євроспільноти у Глиняньскій районній лікарні було замінено старі вікна на сучасні металопластикові з енергоощадними склопакетами, відремонтовано дах, що дозволить значно скоротити споживання енергії будівлею. Такі роботи обійшлись у 210,3 тис. євро, з яких 80% було надано ЄС, а решта 20% – це кошти місцевих бюджетів.

У місті Лева з цієї нагоди очікують прибуття низки закордонних гостей. Зокрема, Львів мають відвідати голова представництва ЄС в Україні Ян Томбінські, виконавчий директор європейської асоціації муніципалітетів «Energy Cities» Жерар Маньєн, керівник проекту INOGATE Альбертус Звірінг, керівник проекту «Муніципальна енергетична реформа в Україні» Вільм Такер та інші. Відповідно цими днями у столиці Галичини відбудеться низка цікавих для громадськості подій, а саме: екологічні ігри для дітей, виставки енергоефективного обладнання та дитячих робіт, фотовиставка «Енергоефективне місто», презентація «Екобус», різноманітні екскурсії, КіноРовери, велопробіги, семінари, вистави та інше. Також у ЗОШ «Надія» проведуть майстер-клас зі складання сонячного колектору.

Ігор Галущак
igala@ukr.net

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment