Експерти підрахували рівень проникнення інтернету в Україні

На сьогодні доступ до інтернету мають 30% дорослого населення або 11,4 млн жителів України, свідчать дані опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Опитування, проведене в середині лютого 2011 року, показує, що за останні два роки (з 2009 по 2011) зростання користувачів всесвітньої мережі практично призупинилося.

При цьому результати опитування свідчать, що стабільним поки можна назвати збільшення частки користувачів домашнім інтернетом, яка з 2009 року зберігає позитивну динаміку в 2%.

“Що ж стосується профілю онлайн-аудиторії, то основну групу користувачів становить молодь у віці 18-29 – (46,6%)”, – йдеться в повідомленні.

При цьому соціологи зазначають, що досить вагомий відсоток користувачів ми також спостерігаємо в групах 30-39 та 40-49 років (25,5% і 19,2% відповідно), що сумарно складає майже таку ж частку, як і молодь до 30 років – 44,7%.

“І лише старша вікова група (від 50 років) має низький рейтинг представленості в Інтернеті: 8,7%”, – говорять експерти.

КМІС відзначає при цьому, що розбіжність між молодшою (до 30 років) та старшою (за 50 років) групами становить 37,9%, і цей розрив досить великий, оскільки практично половина жителів України (41,1%) – люди у віці 50 років і старші.

Таким чином, констатують соціологи, можна зробити висновок, що зростання користування Інтернет ресурсом безпосередньо залежить від втягнення у цей процес вікового населення країни.

Проникнення інтернету серед дорослого населення Україні досягло 35%, свідчать дані дослідження української інтернет-аудиторії InMind.

Між тим, як повідомили Корреспондент.biz в Інтернет Асоціації України (ІнАУ), за підсумками проведеного дослідження, чисельність українців у віці 15 років і старше, що використовують Інтернет не рідше одного разу на місяць, зросла до 35% (порівняно з 33% наприкінці 2010 року).

В абсолютних показниках ця аудиторія становить 13,9 млн користувачів, з них 89,7% використовують домашнє і / або робоче підключення та операційні системи Windows, що є генеральною сукупністю для поточного панельного дослідження.

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір