Абонентська плата за газ буде щомісячним готівковим платежем, і від неї постраждають майже 4 мільйони сімей, які мають лише плити.

Цього платежу немає в жодному законі України. Неможливо, щоб регулятор сам запроваджував додатковий платіж. Він має бути підкріплений законом України.

Таку думку в ефірі телеканалу ZIK висловив екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко.

“Ні НКРЕКП, ні Президент ще не зрозуміли, що вони зробили. Я гарантую, що коли вони зрозуміють наслідки і встигнуть їх уникнути, то це буде останнє рішення Дмитра Вовка на посаді голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП). Тоді Президент зрозуміє, що 18 місяців, які він дав Вовку, щоб працювати, треба буде закінчувати дуже швидко, бо ці рішення не мають здорового глузду”, – сказав Олексій Кучеренко.

“Я навіть зараз не про економіку кажу. Це буде дуже великий, додатковий тягар в першу чергу для малозабезпечених верств населення. Абонентська плата – це щомісячний готівковий платіж. І від нього постраждають майже 4 млн домогосподарств, бо вони платитимуть в середньому 70-80 грн”, – прокоментував Кучеренко.

Екс-міністр ЖКГ Кучеренко закликав населення України не платити абонентську плату, адже, за його словами, її можна уникнути юридичним шляхом.

“Не налаштовуйтесь і не слухайте, що вам доведеться платити. Навпаки, закликаю налаштуватись разом із юристами, депутатами місцевих рад проаналізувати це рішення. Я зі свого боку гарантую, що дам юридичні поради, як правильно все зробити у правовому полі. І ви зрозумієте, що абонплата незаконна. І що її можна скасувати у суді”, – додав екс-урядовець

Зазначений платіж, на думку Кучеренка, не передбачений в жодному законі України. Неможливо, щоб регулятор його запроваджував.

Поділитися:
 • 13
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  13
  Shares

Leave a Comment