У Львівській облдержадміністрації підписано угоду про надання матеріальної допомоги внутрішньо переміщеним особам, які переїхали на терени Львівської області.

Угодою передбачена одноразова виплата від Управління Верховного комісара ООН у справах біженців 650 найбільш соціально вразливим вимушеним переселенцями. Загалом же станом на сьогодні в області офіційно зареєстровано понад 2,5 тис. громадян з АР Крим та східних областей України, які переїхали сюди тимчасове проживання.

Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН), більш відоме як Агентство ООН у справах біженців було створено 14 грудня 1950 року Генеральною Асамблеєю ООН. УВКБ ООН має мандат спрямовувати та координувати міжнародні дії щодо захисту біженців та вирішення проблем, з якими вони стикаються у всесвітньому масштабі. Головна мета Агентства полягає в гарантуванні прав та добробуту біженців. УВКБ ООН прагне забезпечити кожну людину правом шукати та користуватися притулком в іншій країні. Сьогодні УВКБ ООН є одним з головних гуманітарних агентств світу. Понад 8,600 співробітників організації, які працюють у більш ніж 125 країнах світу, допомагають 34 мільйонам осіб. Ця цифра включає не лише біженців, а й шукачів притулку, біженців, які повертаються додому, осіб, які переміщені у межах власної країни, та осіб без громадянства.

IMG_1311

Нині всі ці люди тимчасово проживають у санаторіях, пансіонатах та приватних будинках. За зверненнями батьків 210 дітей навчаються у школах, 21 дитина відвідує дошкільні установи, 346 студентів із 380 продовжують здобувати вищу освіту. До речі, в переселених сім’ях в області народилися вже 4 немовляти. Також щотижня люди, які переселилися, отримують продуктові набори. Як наголосив, регіональний представник УВКБ ООН в Білорусі, Молдові та Україні Олдріх Андорисек, Західна Україна, й зокрема Львівщина – надзвичай гостинний та толерантний регіон до народів усіх національностей: «Тут приймають не лише українців, але й кримських татар, росіян, євреїв. Люди безкоштовно надають внутрішньо переміщеним особам продукти харчування та своє житло. Якщо ж порахувати кошти, надані від людей та громадських організацій, думаю сума наших затрат була б в рази більшою».

Ігор Галущак
igala@ukr.net
Фото – прес-служби ЛОДА

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment