На відміну від багатьох інших амінокислот, таурин не належить до “незамінних”. Він виробляється організмом, керує роботою клітинних мембран, утримуючи калій і магній всередині клітин, а надлишок натрію утримує ззовні.

Власне, таурин діє як діуретик, але не отруює клітини, на відміну від сильних діуретичних препаратів, тобто, не шкодить ниркам. Багато сучасних нефрологів пропонують таурин як засіб лікування окремих захворювань нирок.

Таким чином, варто пам’ятати, що таурин корисний для всіх станів, коли треба зменшити затримку і загальну кількість рідини в тканинах організму. Ця амінокислота допомагає і тоді, коли з певних причин у людини набряки, наприклад у жінок під час ПМС, перед місячними – без страху перед побічними діями можна приймати таурин у таких випадках.

Регулярне вживання таурину допомагає збільшити антиоксидантний захист організму, зменшує кількість вільних радикалів у клітинах та міжклітинному просторі, посилює імунітет, запобігає зношенню серцевого м’язу і стабілізує ритм серця, запобігає тромбоутворенню та діабету, сприяє травленню.

Тисячі пацієнтів з високим кров’яним тиском роками приймали таурин і отримали від цього реальну користь. На додачу ця амінокислота заспокоює симпатичну нервову систему, знімає спазми артерій, які викликають підвищення кров’яного тиску. Зникають напади у пацієнтів з епілептичними та епілептоподібними порушеннями механізму збудливості мозку. При цьому припинення приймання таурину відразу викликало поновлення епілептичних нападів.

В людському організмі таурин утворюється з цистеїну і метіоніну, які найбільше надходять із м’яса і яєць. Люди, що мало отримують подібних продуктів, цілком можуть відчувати недостатність таурину, яка своєю чергою, здатна призвести до багатьох ускладнень зі здоров’ям. Продукцію таурину блокує хіміотерапія, а також гормональна терапія, особливо естрогенова. Тому при наявності нервових ускладнень, проблем із серцем та зором, додавання таурину може значно поліпшити стан пацієнта. Крім того, немає даних про те, що приймання таурину мало побічні дії чи неприємні наслідки.

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment