Тисячі жителів Донбасу тікають від війни на сході України. Хтось рухається в напрямку “на захід” і просить допомоги в української влади. Хтось іще вірить, що на сході таки знайде міфічну країну Ельдорадо.

Як передає “5 канал” з посиланням на офіційну сторінку ООН в Facebook станом на 26 серпня “кількість внутрішньо переміщених осіб в Україні зросла до 190 тис. людей, кількість українських біженців в Росії до 207 тис. осіб”. За таких умов одні намагаються врятувати свої життя тут, в Україні, інші ж – шукають “кращої батьківщини”. А може, навіть, не шукають, а вже знайшли чи, точніше, вона сама їх знайшла.

Як раніше повідомлялось на сайті tsn.ua з посиланням на прес-службу ДСНС, “оселяються переміщені особи переважно в Київській, Харківській, Дніпропетровській та Запорізькій областях”, дещо менше – на Волині, Рівненщині, Тернопільщині та Закарпатті. Не без активної участі волонтерів вони знаходять тимчасовий притулок та роботу і не полишають надії повернутися додому. Серед переселенців значна кількість чоловіків, які чомусь самі накликали біду і тепер не хочуть захищати власних домівок. Хотіли федералізації, потім допомагали “проголошувати” якісь “ЛНР” і “ДНР”, а фактично – не можуть дати хоча б собі ради й захистити свій власний дім. Є й багато тих, що нарікають на владу, мовляв, держава їм зобов’язана створити належні умови перебування поза межами рідних Луганська чи Донецька. Очевидно, почуття вдячності тим, хто не залишив з бідою віч-на-віч, не особливо розвинені у мешканців Донбасу. Але час і так розставить все на свої місця.

Чимало й таких, хто переїхали до анексованого Криму й встигли застати курортний сезон. Однак так званий “оксамитовий сезон” ці переселенці зустрінуть вже далеко за межами півострова. 21 серпня “5 канал” повідомив про те, що “людей, які переселились до Криму з материкової України, вивезуть до РФ без їхньої згоди”. Наразі складено графік вимушеного переселення до Башкирії, Новосибірської, Нижегородської, Саратовської та Свердловської областей. Більше того, переселення вже розпочалося.

За повідомленням агенції “Інтерфакс”, уже 26 серпня близько 200 українських переселенців з Донбасу, які втекли від війни до окупованого Російською Федерацією Криму, прибули у Магадан. Наразі біженців з України розмістили в будівлях профучилищ та пунктах тимчасового розміщення. “Протягом трьох місяців переселенці зможуть отримати громадянство РФ”, – заявила начальник відділу Федеральної міграційної служби Росії в Магаданській області Жанна Августова.

Перші переселенці з Донбасу вже ступили на землю “нової батьківщини”. Нестримне бажання “померти в Росії, на батьківщині”, яке так часто звучало в період проведення псевдореферендуму, все менше нагадує мрію. Для двох сотень людей це вже може стати реальністю.

Ганна Базиленко

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment