Доменна чистка

Видалено 1 715 кириличних доменних імен

Вчора (21 січня) відбулась “чистка” у зоні .UA – було видалено 1 715 кириличних доменних імен, які не були продовжені реєстрантами.

 

Пара зауваг до цієї звістки:

 

1. Інтернет, доменний простір та статистика доменних імен – досить точні явища, тож усілякі “приблизності” з боку адміністратора зони .UA не викликають позитивних емоцій. Про що мова: новину про “чистку” повідомив “Хостмастер”, вказавши , що видалені 1 715 імен складають близько 9% від загальної кількості українських кириличних доменів. Загальна кількість доменних імен у зоні .UA за даними “Хостмастера” – 625 тис., з них 4% (як я вирахував – 25 тис.) – кириличні. 9% від 25 000 – 2 250. Погодьтесь, що між 1 715 і 2 250 є суттєва різниця.

 

2. Значна кількість відмов від продовження роботи кириличних доменів (точніше – псевдокириличних, адже повністю кириличної української доменної зони досі немає) може і має свідчити про те, що ми писали майже рік тому – такі доменні імена незручні, незвичні і від них мало користі. Можуть бути й інші причини відмов, але здається, що основна – все ж незручність у користуванні.

 

Отож, слід серйозно подумати перед тим, як реєструвати псевдокириличне доменне ім’я. Можливо, краще почекати до того часу, поки не запрацює (якщо запрацює взагалі) зона .УКР.

  

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір