Петро Порошенко перед висуванням у президенти України мав важливу проблему – ймовірних кандидатів, які могли забрати голоси його електорату. І він цю проблему успішно вирішив.

29 січня Президент України Петро Порошенко оголосив про те, що балотуватиметься на другий термін та братиме участь у виборах як самовисуванець. Таку заяву він зробив у рамках виступу на форумі “Від Крут до Брюсселя. Ми йдемо своїм шляхом”.

Політичний експерт Валерій Димов у коментарі 24 каналу пояснив, що для Порошенка було важливо, щоб на його електоральному полі не висувалися Святослав Вакарчук, Володимир Гройсман і Віталій Кличко. І він цю проблему вирішив.

“Навряд чи в президенти піде Арсеній Яценюк. Тому що він може завадити планам Порошенка. Вочевидь, ідуть ще торги. Але Порошенко дочекався, поки висунуться його головні конкуренти, щоб побачити їхні стратегії, і тоді оголосив, що балотуватиметься вдруге”, – зауважує Валерій Димов.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вакарчук прийняв рішення про участь у виборах президента

При цьому експерт зазначає: виступ Порошенка і окреслення його основних напрямків виборчої кампанії було очікуваним. За словами Димова, вся тактика і стратегія кампанії Порошенка в тому, щоб абсорбувати весь патріотичний електорат, окрім націоналістичних сил, і максимально розпорошити електорат своїх конкурентів.

Політолог наголошує: те, що Порошенко оголосив про балотування в День вшанування пам’яті Героїв Крут, – зроблено з метою сконцентрувати патріотичний фронт навколо себе. Назва форуму “Від Крут до Брюсселя” – теж технологічний крок. В Крутах була поразка, яка дозволила формуватися УНР і отримати легітимізацію Четверного союзу. Цей же союз символізує неузгодженість дій і поразку.

“Порошенко може вдало використати той факт, що сварки політиків привели до поразки Української революції 1918-1920 років. Політики не могли домовитися і втягували в розборки Москву. Як казав Симон Петлюра: “Не так страшні московські воші, як київські гниди”. Це все може бути нанизано на основні меседжі Порошенка “Армія! Мова! Віра!” і “Геть від Москви!”,
– вважає Димов.

Також, на думку експерта, очікуваною була і критика головної конкурентки – Юлії Тимошенко. Політтехнологи Порошенка вважають, що її треба максимально критикувати, оскільки переконані, що чинний президент і Тимошенко вийдуть до другого туру.

Поділитися:
 • 7
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  7
  Shares

Leave a Comment