У суботу, 10 жовтня, у Загребі врочисто відзначили День Української вулиці.

Українська – велика магістральна вулиця у Новому Загребі, що розмежовує райони Травно, Утрине і Сопот. Свою назву вона дістала на знак вдячності Україні, яка перша з країн – членів ООН визнала незалежність Хорватії 8 вересня 1991 року. На цьому ж просторі також лежать вулиці Австрійська, Ватиканська, Ісландська та Німецька, названі на честь інших країн, котрі не забарилися офіційно визнати Хорватію незалежною державою.

В урочистостях взяли участь представники української громади Хорватії, посол України в Республіці Хорватії Олександр Левченко, співробітники української амбасади, громадські діячі Загреба. Був присутній український поет Олександр Ірванець, чию книжку в понеділок, 12 жовтня, представлятимуть у Європейському домі в столиці.

Захід почався біля нещодавно встановленого пам’ятника Тарасові Шевченку. Хор українського культурного товариства “Карпати” з Липовлян виконав гімни Хорватії та України “Lijepa naša Domovino” і “Ще не вмерла Україна”. Далі культурна програма тривала біля пам’ятного каменя на Коперниковій вулиці, біля якого виріс уже чималий каштан – символ Києва. Окрім посла Левченка та консула на Крку Турчича випала честь виступити й авторові.

На жаль, урочистість оминули увагою як представники Міністерства закордонних і європейських справ РХ, так і адміністрації Президента Хорватії. Незрозумілою була і відсутність керівництва української спільноти, наприклад, депутата загребської ради Віктора Філіми, і Мирослава Кіша, колишнього депутата парламенту, як і професора кафедри української мови та літератури Загребського університету Євгена Пащенка. Забуло про урочисту подію і українське духовенство.

Джуро Відмарович
Загреб

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment