14 березня у самому центрі Харкова за константою батько-Ленін протягує руку «світлому майбутньому», а під його покровом зібралися «захисники демократії» – чесні і щирі роботяги.

Учасники зборів розповсюджують листівки, які аж кричать: «Всі – на мітинг за Харків без нацистів і олігархів!». Якщо припустити, що листівки є формальним екземпляром ідеології «східних визволителів», то вони елементарно (з боку позиціонування сходу, авжеж) демонструють, за рахунок чого Ненька котиться в прірву:

* Сьогодні ВОНИ знищують пам’ятники тим, хто боровся за інтереси трудового народу и звільнив нас від гітлерівської окупації;

* ВОНИ позбавили нас демократичного права отримувати освіту на рідній мові, намагаються нав’язати нас свою версію історії і б’ють незгідних, цинічно називаючи нас з вами «титушками»;

* Ми не хочемо, щоб нами керувала кривава київська хунта і її ставленики-мільярдери. Сьогодні ми говоримо їм – владою в місті є ми – трудовий народ. Ми готові взяти в свої руки керування нашим містом і всією областю;

«Народна єдність» – саме так вони себе номінували – висуває власні вимоги «чорним по білому». МИ ПОТРЕБУЄМО:

* Референдум о широкій автономії і самоврядуванні областей Південного Сходу;

* Реального самоврядування;

* Виборчої демократичної влади;

* Припинення переслідувань;

* Заборонити діяльність «Правого сектору» й інших неонацистських формувань;

* Повернути містоутворюючі підприємства Харкова і держвласність;

Початок розмови з представником НЄ виявився досить неочікуваним – доволі милим юнаком з синім біля ока:

* Скажіть, яка мета ваших зборів?

* Ми тут знаходимося під знаком підтримки Кернеса Геннадія Адольфовича!

Я під позначкою питання спочатку на цього юнака в камуфляжній куртці, потім – на «батька народів», боковий зір зачепив й непорушну пляму «Беркуту» під ОДА.

Як виявилося, учасники зборів гостинно сприйняли мою появу і готові були «поставити всі точки над І»:

* Схід неодмінно повинен досягти автономії по принципу існування Криму в складі українських земель. Чому це східна частина повинна виконувати 80% роботи, захід – 20%, а у той час бандерівці на Майдані людей вбивають?

Одразу питаю:

* Виходячи зі сказаних Вами слів, Соборність України, яка полягає у принципі єдності двох частин, точніше їх взаємофункціонування, – це всього лише непотрібна акція, яка була здійснена у далекому 20 столітті?

* Соб.. Вибачте, шо?

* Соборність, – повторюю.

* Скажіть «по-русски», будь ласка… (розмова велася російською мовою).

«Захисник», з яким я починала розмову, продовжує:

* Ми не хочемо вступати не в ЄС, ні в НАТО!! Не хочемо тієї влади, яка прийшла зараз; вони з автоматами, в ми – ні.

Слушно було згадати про зброю, бо ж коли я спитала, чи готові учасники НЄ до непередбачуваного наступу силовиків, (враховуючи дозвіл на атаку по учасниках будь-яких зборищ, що не підтримують ідеї Евромайдану, – як зазначив хлопець у камуфляжному), засновник ЄС перехопив відповідь:

* Ми в будь-який момент до цього готові! (повернемося до слів «про автомати»).

* А як щодо кількості учасників мітингу? (о 13 годині приблизно 20 чоловік, з яких: один – років 25, інші ж – 35+).

* Це не головне! В нас все на готові, запевняю – відповідає мені високий, худорлявий, з «широко розкритими очами» організатор.

Ленін все також впевнено тягне до мене руку під обережним весіннім сонцем, моя розмова продовжується безпосередньо з головним в організації НЄ:

* Скажіть, а чому люди під знаком георгіївської стрічки занадто часто потрапляють на очі в нетверезому стані? (питаю за досвідом, бо щоденно цими шляхами маршруту до університету).

* Ну… Люди бувають різні… А Ви, до речі, знаєте, що знайшли в ОДА після євромайданівців? Шприци, пляшку Henesy і безліч алко-наркоманських атрибутів.

Далі говоримо про Харків, організатор продовжує:

* Чому замість Добкіна поставили невідому нікому особу, яка зараз являє собою обличчя нашого Харкова? Який не вийшов до нас, чесного люду, а замість того скандував перед натовпом євромайданівців? Що це за губернатор, якому телефонують жителі його міста, а він слухавку не підіймає? Взагалі, що дасть ЄС? От якщо раніше бабуся подоїть корівку – продасть – копієчку отримає, то при ЄС вона вже не спроможна буде зробити цього.

На цьому моменті в нашій розмові з’явився посередник: серйозний чоловік у сонцезахисних окулярах, в «привітних» помаранчевих кольорах одежі:

* Я в минулому – військовий – каже мені людина з «неосяжним» досвідом – служив за контрактом. Питаєте: чому беркут – вбивці? Та тому що накази ніхто не обговорює, жодною мірою не виявляє протесту. Наказ є наказ для людини військової!

* Вчора, як Ви кажете, на площі були присутні декілька тисяч люду. Де вони усі сьогодні?

* Робота, розумієте же?

Виходить, на Майдані ніхто не розумів, що РОБОТА Ж!

Організатор НЄ продовжує:

* Ви взагалі тверезо вимальовуєте собі правдиву ситуацію в Україні? Наразі анархія розгорається, безвладність. Вони, бачте, дозволяють собі суд за три години розпустити, а зібрати за пів, на що б за законом повинні б були піти місяці. З якого це дива кожний український робітник повинен виділяти 10-20% від зарплати на відновлення Майдану? Ви читали 10 пунктів Яценюка? Так от: з такими темпами через місяць рабами обернемося, запевняю Вас! Хто взагалі дав дозвіл зі вчорашнього дня неонацистів, той Правий сектор, перетворювати на національну гвардію? Демократія, повторюю Вам!!

Ленін наполегливо протягує руку, вказуючи на ОДА, беркут під ним ніяк не може злетіти на вільні шляхи, вже в котрий день перебуваючи наодинці з холодними, самотніми щитами. Переді мною з’являється худорлявий силует жіночки (як виявилося, дами серця організатора НЄ).

Вона дуже прохала, щоб саме цими словами завершувалася стаття (для пробудження самосвідомості!!):

* Давайте згадаємо 9 травня минулого року… На Західній Україні били ветеранів і зривали їм почесні георгіївські стрічки. Так от: МИ НЕ ДАМО СВОЇХ ВЕТЕРАНІВ В ОБРАЗУ!!

«Як почалася розмова, так і закінчилася, все звучало за логікою речей», – думаю собі я.

Свідомі учасники харківського НЄ запевняють: «Якщо ми змовчимо сьогодні – завтра буде вже пізно».

Та що ж, українці, може нарешті дамо свідомості прокинуться?

Дарія Грішанова

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment