Останнім часом все частіше зустрічається таке невідоме багатьом явище як дауншифтинг. Що ж це таке і “з чим його їдять”?

Дауншифтинг – це відмова від благ цивілізації та кар’єрних досягнень заради спокійного, тихого життя. Частіше за все дауншифтерами стають чоловіки та жінки середнього віку, які чогось досягли у своєму житті, але заради кар’єрного росту мають жити у постійному стресі, десь поміж дедлайнами та цейтнотами. Таке життя дає багато матеріальних статків – квартири, будинки, дорогі автівки тощо, але забирає здоров’я та спокій. Тож приходить така мить, коли людина запитує себе – а чи матеріальні цінності варті такого існування?

Дауншифтери покидають успішну кар’єру та життя офісного планктону заради пошуку іншого сенсу життя та розуміння того, хто вони є насправді у цьому світі. Вони переїжджають у глухі села чи інші країни і живуть якомога далі від мегаполісів. Накопичені гроші дають можливість жити спокійно, не переймаючись грошима, які йдуть лише на найнеобхідніші речі: житло, їжу та можливість займатися улюбленою справою. Чому б топ-менеджеру величезної столичної компанії не зрозуміти одного дня, що він мріє про переїзд у Таїланд або в Індію та розведення курей чи плетіння макраме?

dsh1

Дауншифтинг не є способом втечі від проблем сьогодення, таких як сварка з шефом чи проблеми в бізнесі – тут допоможе і звичайна відпустка. Дауншифтинг допомагає людини втекти від сьогоднішнього дня заради того, щоб знайти себе, зайнятися по-справжньому улюбленою справою чи присвятити себе родині.

Матеріальна сторона питання зазвичай не стає проблемою для дауншифтера, адже сильний фінансовий бекграунд, який, зазвичай, лишається за його спиною, допомагає оселитися в іншій країні і почуватися впевнено. Як приклад, такими країнами можуть бути Індія, Малайзія, Таїланд та інші країни Південної Азії, де проживання досить дешеве і $400-600 буде достатньо для спокійного існування однієї людини чи навіть маленької сім’ї. Для порівняння: навіть найняти хатню робітницю для прибирання домівки коштує близько 600 тайських бат на місяць (близько 240 грн.). Вражає, чи не так? У порівнянні з багатотисячними київськими зарплатнями хатніх робітниць у VIP помешканнях різниця дуже помітна.

dsh2

Явище дауншифтингу (“зниження швидкості” у перекладі з англійської), набирає популярності саме через те, що сучасна цивілізація споживання багато в чому пригнічує людину як особистість, змушуючи її працювати заради досягнення химерних висот, які виявляються не дуже й потрібні, якщо дорога до них всіяна постійними стресами, почуттям стурбованості, втратою спокою, здоров’я і себе самого.

Олена Небесна
lena-nebesnaya@yandex.ru
Фото Володимира Криницького

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment