Працівники зі Сходу можуть чекати на легалізацію перебування у Польщі навіть рік. Воєводства не можуть впоратися з рекордним напливом іноземців здебільшого з України.

Уряд відкрив кордони й лібералізував правила приймання працівників зі Сходу, проте не виділив грошей на роботу додаткових чиновників, які легалізують їхнє перебування в Польщі, повідомляє видання “Rzeczpospolita”.

Згідно з даними МВС на етапі процедури легалізації перебувають 54,6 тис. справ. 51,3 тис. провадять воєводи (у першій інстанції), 3,3 тис. – Управління з питань іноземців (друга інстанція). Воєвода Сілезії розглядає понад 2,8 тис. документів, а мазовецький воєвода – понад 14 тис.

Мазовєцький воєвода був змушений сам знайти в бюджеті кошти на працевлаштування 20 нових працівників для обслуговування іноземців.

Упродовж останніх 3 років кількість іноземців, які мають документи на право легально перебувати в Польщі, зросла на 90 тисяч осіб (61%). 84 тисячі заяв подали українці.

Як зауважує “Rzeczpospolita”, ліберальні правила працевлаштування працівників з-поза ЄС стали підставою великого зловживання: громадяни країн з-поза Шенгенської зони таким чином просто отримують візи. Як показав контроль у 10 фірмах на Підкарпатті, понад 80% іноземців, які перетнули польський кордон з візами для праці, навіть не починали роботу в Польщі. Очевидно, виїхали на роботу до Західної Європи.

– Польща програла битву за працівника зі Сходу. Сьогодні їх залучають німці й французи, – каже Цезарі Казьмєрчак, голова Спілки підприємців і роботодавців. – Українці виїжджають на захід.

Казьмерчак пояснює, що новелізація правил нічого не змінить. На його погляд, слід легалізувати перебування мільйона українців, які працюють у Польщі.

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment