Чи бувають російськомовні патріоти України? Юрій Шевчук знає

Питання не просте, зате відповідь на нього дуже проста.

Так вважає професор Юрій Шевчук.

“Ось наочна відповідь на питання від якого багато українців розгублюється: «Чи російськомовні можуть бути патріотами України?»

Відповідь: «Так можуть, тільки їхня Україна без українців».

Ці «нові патріоти», як і «нові українці», ставляться до корінних українців подібно тому, як американські патріоти, що повстали проти Британської імперії в 1770-х, ставилися до корінного населення Америки чи до африканських рабів. Все на що здатні ці патріоти, – це старий добрий російський расизм, імперська пиха. Проблема в тім лишень, що на дворі ХХІ, а не ХVІІІ століття”, – написав пан Шевчук на своїй сторінці у соцмережі.

Поділитися:
 • 497
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  497
  Shares
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір

8 Comments

 1. Оце і є правдива відповідь тим , хто захлинаючись словесною діареєю стверджує , що російськомовні на фронті воюють за Україну. Зрозуміло , що декому важко перейти на державну мову і так звично ,,на язикє,, ,хтось мешкає в регіоні де за мову можуть і по шиї отримати ,але пора збагнути , без знання і спілкування , державною мовою немає перспективи ні в особи ні в держави в якій ми живемо.Зрозуміймо !!! ми –
  громадяни України , а більша частина громадян – етнічні Українці .Це так просто і водночас важко бути самим собою – мати український стержень , але без цього не можливо себе поважати – немає за що , якщо відмовляєшся від свого коріння.

  • “хтось мешкає в регіоні де за мову можуть і по шиї отримати” – тобто, вони воюють за Україну, де вони битимуть українськомовних по шиї за мову? То що це за Україна?

   • І ЩО ВАМ НЕ ДОВЕЛОСЯ ЧИТАТИ ПОВІДОМЛЕННЯ САМЕ ПРО ПОБИТТЯ ЗА МОВУ ? У КИЄВІ, ОДЕСІ, ДНІПРІ… ПРО ЧИСЛЕННІ ОБРАЗИ ЗА ЦЕ ВЖЕ І НЕ ЗГАДУЮ.

    • Ви прочитали щось зовсім не те, про що я написав. Бо нам тут якраз часто доводиться таке читати – аж до ось такого http://prostir.co.ua/ukrayinski-voyaky-na-fronti-pobyly-kol-16333/

     І тому запитання: якщо вони воюють за Україну, де битимуть українськомовних за мову, то чи точно вони “захисники” й “наші хлопці”?

     • Парадокс, але саме так : воюють , щоб мати москаломовний простір і територію в Україні. Я таку аргументацію чув не раз від контрактників і офіцерів з південно-східних областей.

     • Правдивій вислів:
      – Вата і вишивата – однаково тупі, просто різні телевізори дівляться.

 2. Людина, яка не поважає державну мову настільки, що не має бажання нею користуватись і постійно вдосконалювати (називаючи себе при цьому “іноземномовним патріотом”) не тільки не є патріотом, а навіть не має повного права не громадянство країни. Будь-хто (крім глибоких старців та розумово відсталих людей) можуть вивчити державну мову і користуватись нею в суспільстві. Хочеш практикувати іноземну – роби це вдома або на гуртках іноземних мов. Це питання необхідно відрегулювати законодавчо.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*