Чи бувають російськомовні патріоти України? Юрій Шевчук знає

Питання не просте, зате відповідь на нього дуже проста.

Так вважає професор Юрій Шевчук.

“Ось наочна відповідь на питання від якого багато українців розгублюється: «Чи російськомовні можуть бути патріотами України?»

Відповідь: «Так можуть, тільки їхня Україна без українців».

Ці «нові патріоти», як і «нові українці», ставляться до корінних українців подібно тому, як американські патріоти, що повстали проти Британської імперії в 1770-х, ставилися до корінного населення Америки чи до африканських рабів. Все на що здатні ці патріоти, – це старий добрий російський расизм, імперська пиха. Проблема в тім лишень, що на дворі ХХІ, а не ХVІІІ століття”, – написав пан Шевчук на своїй сторінці у соцмережі.

* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір
Loading…

 • Петро Кравчук

  Оце і є правдива відповідь тим , хто захлинаючись словесною діареєю стверджує , що російськомовні на фронті воюють за Україну. Зрозуміло , що декому важко перейти на державну мову і так звично ,,на язикє,, ,хтось мешкає в регіоні де за мову можуть і по шиї отримати ,але пора збагнути , без знання і спілкування , державною мовою немає перспективи ні в особи ні в держави в якій ми живемо.Зрозуміймо !!! ми –
  громадяни України , а більша частина громадян – етнічні Українці .Це так просто і водночас важко бути самим собою – мати український стержень , але без цього не можливо себе поважати – немає за що , якщо відмовляєшся від свого коріння.

  • UP

   “хтось мешкає в регіоні де за мову можуть і по шиї отримати” – тобто, вони воюють за Україну, де вони битимуть українськомовних по шиї за мову? То що це за Україна?

   • VITULIJ VAJA

    І ЩО ВАМ НЕ ДОВЕЛОСЯ ЧИТАТИ ПОВІДОМЛЕННЯ САМЕ ПРО ПОБИТТЯ ЗА МОВУ ? У КИЄВІ, ОДЕСІ, ДНІПРІ… ПРО ЧИСЛЕННІ ОБРАЗИ ЗА ЦЕ ВЖЕ І НЕ ЗГАДУЮ.

    • UP

     Ви прочитали щось зовсім не те, про що я написав. Бо нам тут якраз часто доводиться таке читати – аж до ось такого http://prostir.co.ua/ukrayinski-voyaky-na-fronti-pobyly-kol-16333/

     І тому запитання: якщо вони воюють за Україну, де битимуть українськомовних за мову, то чи точно вони “захисники” й “наші хлопці”?

     • Богдан Чик

      Парадокс, але саме так : воюють , щоб мати москаломовний простір і територію в Україні. Я таку аргументацію чув не раз від контрактників і офіцерів з південно-східних областей.