Чи бойкотуватимете ви Twitter?

Протести проти цензури у Twitter

Серед твіттерян вже майже тиждень ходять не лише плани, а й реальні дії щодо бойкотування сервісу мікроблогів Twitter.

 

Викликані такі настрої наміром адміністрації Twitter запровадити цензуру записів користувачів. Технічно це матиме вигляд (якщо буде запроваджено) видалення окремих твітів зі стрічки у певних країнах. Тобто, за певних умов, твіти Юлії Тимошенко сервіс зможе показувати будь-де, крім України. Або твіти Алєксєя Навального – у будь-якій країні, крім Росії. Десь так.

 

Цензура це, чи ні? Так, цензура. А якщо цензура, значить проти неї треба боротись.

 

Не вдаючись до подробиць, протест твітерян – подія того ж ґатунку, що й нещодавні акції великих Інтернет-гравців проти американських “антипіратських” законопроектів. Але чи матиме #TwitterBlackout ті ж результати, що й згадані акції? Мені чомусь здається, що ні.

 

По-перше, у “АнтиSOPA” брали участь великі компанії, що “рулять” на ринку. Від них значною мірою залежать бюджети багатьох країн, тож їх “локаут” міг би боляче вдарити по економіці, у першу чергу США. А звичайні користувачі Twitter, як і звичайні користувачі Google чи Facebook, навряд чи доможуться адекватної реакції на свої вимоги. Ще жодного разу не домоглись.

 

По-друге, у Twitter також зосереджено велику кількість бізнес-екаунтів, яким невигідно втрачати налагоджені зв’язки з адміністрацією, тож вони і не бойкотуватимуть сервіс, і не підуть з нього.

 

Я, звичайно, вчора й сьогодні нічого у Twitter не писав, за компанію і заради підтримки #TwitterBlackout. Але, більш ніж упевнений, що моя позиція, як і позиція тих десятків чи сотень тисяч твітерян, котрі протестують проти цензури, не вплине кардинально на дії адміністрації сервісу.

 

Що скажете з цього приводу?

  

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір