13 жовтня 2014. – За три дні має відбутися державний візит Путіна до Сербії, приводом до якого стала 70-та річниця визволення Белграда від німецько-італійської окупації.

Чимало політиків на теренах Європи вважають, що ця подія стане нарешті останнім цвяхом у домовину так званих “європейських устремлінь” Сербії. Досі ЄС давав можливість сербським урядам сидіти на двох стільцях, декларуючи прагнення стати членом ЄС і одночасно не вважаючи за потрібне підтримувати ЄС хоча б і в питання санкцій проти Росії через її інтервенцію до України. Окрім того, європейці розуміють також і те, що візит Путіна – акція антиукраїнська.

20 жовтня 1944 року війська 3-го Українського фронту завершили звільнення сербської столиці від німецьких та італійських загарбників. До складу 3-го Українського фронту входили частини, сформовані переважно з вихідців із України. 16 жовтня 2014 року Путін прийматиме вшанування за їхні заслуги, наче Україна – частина Росії. Чому ж не запрошено на святкування звільнення Белграда (Белградська стратегічна операція, 28 вересня – 20 жовтня 1944 року) президента України, адже саме українці найбільше зробили для того, щоб була змога цей день відзначати? Може тому, що Путін вважає, буцімто і без України саменька Росія могла перемогти у Другій світовій війні?

Читайте також: Єдиним закордонним гостем на параді у Белграді буде Путін

І звісно тому, що Сербія всі свої зусилля спрямовує на те, аби стати най-найбільшим другом Росії. Пришестя Путіна у Сербії чекають більше за пришестя Христа. Під прикриттям розмов про національні інтереси Сербія повертає до великодержавного шовінізму і риторики югославської реконкісти. А під червоними комуністичними прапорами серби зустрічатимуть свого імператора… Свято маразму. Особливо “тішить” той факт, що Сербія і далі біжить за останнім вагоном потяга “ЄС”, намагається заскочити на приступку і постукати у двері. Але при цьому не хоче виконувати зобов’язань, неодмінних для всіх кандидатів на вступ до ЄС. Коли всі країни-кандидати підтримали санкції проти Росії – Сербія стала винятком. Чи стане Сербія винятком, коли кандидати вступатимуть до Євросоюзу?

Поїдуть покланятися Путіну й українські ветерани. Тобто, з України. Принаймні так стверджують організатори белградського “шоу”. Коли у рідній країні йдуть бойові дії, ці “ветерани” нестимуть хвалу лідеру країни, яка напала на їхню батьківщину. І цим людям Україна платить пенсії. Може, хай би й залишалися у Сербії?..

А найсмішніше у цій досить трагічній ситуації те, що задля Путіна сербська влада змінила дату проведення головних заходів святкування з 20 жовтня (дня, коли завершилося звільнення Белграда, дня, який роками відзначався) на 16-те! Очевидно, прибуття самого Путіна тепер серби пам’ятатимуть так, що офіційним “днем звільнення Белграда” стане 16 жовтня. Що таке попередні 70 років порівняно з візитом самого Путіна?

Володимир Криницький

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment