Хоча у Празі досі багато російськомовних перехожих, чеські готелі, ресторани та екскурсоводи вже помітили, що туристів з Росії стало менше.

Через погіршення економічної ситуації, зниження курсу рубля та санкції з боку ЄС закордонні відпустки стали для росіян менш доступні. Та й заборона відпочивати за кордоном працівникам російських силових структур далася взнаки. Окрім того, чимало чеських готельєрів вирішили, що їхні заклади будуть “зоною без росіян”.

Утім, повністю відмовлятися від туристів з Росії чехи не збираються. Загальні прибутки від туризму не сягають і 3% ВВП країни, та й не тільки росіяни відпочивають у Чехії. Одначе навіть за таких умов чехи готові на будь-що, аби тільки росіяни приїжджали.

На запитання Чеського радіо про позицію в цьому питанні головного туристичного органу Чехії – агенції CzechTourism, відповів директор Інституту туризму агенції Ян Гергети.

– Пане Гергети, у вас є точні дані про те, наскільки скоротився потік російських туристів до Чехії?

– Інститут туризму припускає, що чисельність російських туристів знизилася на 20-35%, але точні дані нам повідомить Чеське статистичне управління буквально днями.

– Чи реально в найближчі роки замінити російських туристів гостями з Китаю та інших країн? У Чехії зараз багато про це говорять.

– Ми ніким не хочемо заміняти туристів з Росії і зробимо все, щоб утримати російський ринок. За підсумками 2013 року, туристи з Росії принесли Чехії більше доходів, ніж гості з інших країн. Скажу так: ми ніким не хочемо заміняти російських туристів, але намагаємося зупинити падіння їх чисельності. Крім того, росіян було б просто нереально замінити іншими туристами. Якщо в Празі ми ще змогли на короткий час компенсувати скорочення числа росіян туристами з Кореї, Німеччини та інших країн, то в Карлових Варах і на інших курортах це взагалі неможливо. Нагадаю, що минулого року Чехію відвідало 803 тис. росіян, і вони витрачають тут більше, ніж інші туристи.

– Чи є у Чехії реальна можливість змінити ситуацію з російськими туристами? Або залишається тільки чекати, як розвиватиметься політична ситуація?

– CzechTourism, звичайно, не сидить, склавши руки. Ми почали в Росії велику телевізійну кампанію, хочемо представити найцікавіше, що є в нашій країні. Перш за все, чеське курортне лікування, яке має дуже тривалі традиції, пам’ятки ЮНЕСКО, можливості для активного відпочинку на природі.

Як бачимо, Чехія може скільки завгодно заявляти про підтримку нашої країни і необхідність “поставити Росію на місце”, як це нещодавно заявив міністр закордонних справ Чеської Республіки Лубомір Заоралек. Чеське керівництво пам’ятає “празьку весну” 1968-го року і вважає, що Росію необхідно покарати за дестабілізацію ситуації в Україні, оскільки, якщо стримати її не вдасться, це може заохотити Москву повторити такі самі дії в інших європейських країнах. Тобто принести на своїх танках “звільнення”, як це вже не раз було.

Але сіра маса чеського плебсу пам’ятає тільки про те, що росіяни витрачають багато грошей. Гроші, гроші, і ще раз гроші – ось що керує Європою у стосунках з Росією. А все інше – потім.

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment