Борислав Береза не вважає українську мову людською

Незважаючи на декларативне шанування державної мови, наші російськомовні співгромадяни постійно демонструють зневагу до української. Навіть найвищі державні службовці – народні депутати України.

Нещодавно ми розповідали про демарш у Верховній Раді України нардепа Вілкула, який на законне прохання заступниці Голови Верховної Ради виступати державною мовою став волати, що це “националистическая диктатура”.

Продемонструвати своє ставлення до української мови надумав і Борислав Береза – діяч, який у парламент потрапив на хвилі постмайданної популярності “Правого сектора” й невдовзі після обрання покинув цю організацію.

7 квітня пан Береза брав участь у програмі “Чьорноє зеркало” на каналі “Інтер”. В ефірі він з цирковими інтонаціями зачитав українською уривок документу, після чого вимовив: “А тєпєрь пєрєвожу на общєчєловєчєскій”.

Отже, українську “чєловєчєскою” Береза не вважає. Це раз. По-друге, з якогось дива йому здається, що той, так би мовити, “російський” діалект, яким він послуговується – загальнолюдська мова. Африканці лагідно усміхаються.

Пан Береза оголошує, що він вільно говорить “на 4 мовах”. І як народний депутат України – бо ж він-таки народний депутат України – під час виступів у ЗМІ – а виступи в ЗМІ і спілкування з виборцями належать до службової діяльності народних депутатів – мав би послуговуватись державною мовою, як того вимагає Конституція України і навіть Закон України “Про засади державної мовної політики”.

Серед присутніх у програмі були люди, які висловлювали свої думки лише українською. Що ж завадило виконати свої обов’язки, дотриматися законодавства і продемонструвати повагу до державної мови панові Березі? Та оце й завадило – відсутність поваги. Не вважає пан Береза українську – людською.

Поділитися:
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  


Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Телеграм

27 Comments

 1. От гнида! А я ще симпатизувала йому під час мерських виборів… Проколовся, жидюра!

  • а хто проводив Голодомори в Україні? Уся правляча кремлівська верхівка була жидівська. Забули? Усе ЧК-МГБ-НКВД складалось з жидів.

 2. а ведучий – москаль типовий, який взагалі української не знає. Визнає, що не розуміє.

 3. Скотина яка за мої гроші сплачені у вигляді податку ображає мою мову і мій народ. БИДЛО! БИДЛО! і ще раз БИДЛО!.

 4. З величезним здивуванням дізнався що в Україні ще є люди що дивляться політичні ток-шоу, і навіть каналізацію що зветься Інтер. Не виросли значить з пелюшок СССровських

  • Тоді Ви ще більше здивуєтеся тому, що таких людей в Україні щонайменше 75%.

   “Лише кожен десятий українець — 12% — готовий відмовитись від перегляду телебачення.

   Тотальна більшість наших громадян — 70% опитаних — ніколи не припинять дивитися телевізор.

   Впродовж тижня середньостатистичний українець виділяє на перегляд телебачення майже 40 годин.”

 5. Вони себе вперто вважають вищою расою. ((( Позвикали! Нічого, доведеться відвикати!

 6. Запам”ятайте це бидло трущобне і ніколи більше за нього не голосуйте, а в ідеалі і не розмовляйте з ним.

 7. Людина мала на увазі не мову, а костурбатий стиль документу ( а народ лютує……

  • що ВОНО мало на увазі те ВОНО саме знає-а ми все добре зрозуміли ЩО НАМ ВАРТО РОЗУМІТИ!

  • Зайдіть на соціальні акаунти русской чурки, бревна и полена берёзы – там суцільна хула языком-духом антихрита (“що НЕ сповідує Ісуса Христа” під час богослужінь, 1Ін. 4:2-3) на Духа Божого, Який сповнив українську мову для “сповідування Ісуса Христа” під час Богослужінь.

 8. БИЙ ЖИДА-ПОЛІТРУКА
  БО МОРДА ПРОСИТЬ КИРПИЧА
  з німецької агітки 41року…..
  Чим більше живу тим більше розумію правильність того заклику!

 9. безмовні рослини (берёзы – русские чурки, брёвна и поленья, укропы), «вони, як безмовні ТВАРИНИ, що за своєю природою призначені на виловленя та ЗНИЩЕННЯ, лихословлячи (мову-Духа Божого язиком антихриста, 1Ін. 4:2-3) те, чого НЕ розумiють, у розтлiннi своєму ЗНИЩАТЬСЯ». 2Пет. 2:12.

 10. дужа тупа маніпуляція для бидла), бо він мав на увазі безсенсовість документа по суті, і мова тут ні до чого. виявляється, шо ваш ресурс – це не журналістика, а дешева пропагандочка , розрахована на людей, які не вміють аналізувати

  • Ви або не читали того документа, або не розумієте української мови. Для мене як українськомовної людини, зачитаний г.Березою текст гранично зрозумілий. Якщо він не зрозумілий г.Березі і вам – це проблеми не тексту, а вашої і його освіти. А переклад з української на “общєчєловєчєскій” – це якраз і є “для бидла”. Я не знаю, які ви маєте підстави заперечувати зневагу г.Берези до української мови. Його слова, що він українську поважає? Вони кардинально розходяться з діями. Власне, раніше він казав, що він український націоналіст. Цьому ви теж повірите?

 11. Ото мав би урок українцям не створювати собі кумирів з чужинців та псевдонаціоналістів. Так ні. Вони вже і проходимця тварину Саакашвілі собі у месії записали. Все, аби не українця

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*