19 серпня 2014. – Болгарія зупинила будь-яку роботу зі спорудження газогону “Південний потік”. Відповідний документ підписав міністр економіки та енергетики перехідного уряду країни Васил Щонов, повідомляється на сайті відомства.

Причиною відмови від подальших робіт стала невідповідність угод та умов функціонування проекту Третьому енергопакету ЄС, через що Єврокомісія рекомендувала Болгарії не проводити роботи з “Південного потоку”, доки він не буде узгоджений з правилами євроспільноти.

“Міністр економіки та енергетики Васил Щонов доручив Болгарському енергетичному холдингу зупинити будь-які дії щодо впровадження проекту, оскільки він не відповідає вимогам Єврокомісії”, — йдеться у повідомленні.

На початку червня Болгарія вже повідомляла про призупинення будівництва “Південного потоку”, проте після відвідин країни міністром закордонних справ РФ Лавровим болгарські посадовці стали наполягати, що проект працює і далі. Зокрема, болгарське МЗС заявило, що РБ підтримує будівництво газогону і робитиме все для його продовження.

У серпні болгарські урядовці повідомляли, що розробляють план, згідно з яким “Південний потік” буде використовуватися для транспортування не тільки російського природного газу, а й болгарського, буцімто видобутого на шельфі Чорного моря. Одначе наразі ще жодного газу звідти болгари не видобули, тож проект має вигляд цілковитої фікції і спроби підтасувати “Південний потік” під умови Третього енергопакету ЄС.

Призначення позачергових виборів парламенту, відставка уряду та призначення технічного уряду поки що відклали убік весь “Південний потік”, як і стосунки з Росією та плани на її газ загалом. А падіння ціни нафти, від якої залежить ціна газу у Європі, може призвести до того, що про “Південний потік” у Європі пам’ятатимуть тільки Росія та Сербія.

Андрій Чорний

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment