Вкидання і подальший скандал зі схемами в оборонній промисловості спрямовані проти президента Петра Порошенка, і спонсорували його опоненти по виборчих перегонах.

Про це на своїй сторінці в Фейсбуці пише блогер і політичний консультант Володимир Макаровський.

«У всьому цьому срачі, пов’язаному з корупцією в оборонці, для мене найголовніше запитання: за чий рахунок весь цей банкет? Хто спонсорує це вкидання проти президента перед самими виборами? Очевидно, що журналісти проекту «Наші гроші» два роки тримали матеріали розслідування у себе і опублікували їх тільки зараз не просто так. Чи хтось вважає, що це нормальний з погляду журналістики підхід?», – зазначив блогер.

Він також додав, що вважає все, що відбувається, черговою політичною технологією, яка спрямована проти конкретного кандидата на пост президента – Петра Порошенка, який, як підкреслив Макаровський, загалом не має стосунку до цієї справи.

«Якщо ви з тих, хто «не читав, але засуджую», то подивіться розслідування – упс, виявиться, що про його причетність там нічого сказано не було. Це перший момент. Другий момент ще більш цікавий. Скандал почали навмисно розганяти в соцмережах, вже прямо звинувачуючи Порошенка. Хоча, я повторюся, в самому розслідуванні про його участь немає ні слова. Але проплачених ботів це не бентежить, у них вже є команда «фас». Причому всі по одній методичці. Цю технологію ми теж знаємо, бачили, проходили», – пише політолог.

За його словами, боти, які розганяють новину в соцмережах, ні слова не напишуть без «гонорару», а оплачують їх ті, кому цей скандал найбільш вигідний сьогодні. Експерт дав зрозуміти, що мова йде про олігарха Ігоря Коломойського і підконтрольномого йому Володимира Зеленського, а також про Юлію Тимошенко.

«Можливості такі є і у одного відомого олігарха-ляльковода, і в однієї відомої популістки-всепропальщиці. Власне, штучна активізація ботів в мережі – друге підтвердження, що публікація розслідування щодо оборонки ні що інше, як замолвення», – заявив блогер.

Він також зазначив, що все це дуже сильно нагадує технологію, яку використовують проти американського президента Дональда Трампа в США, де зараз йде розслідування його зв’язку з політтехнологом Полом Манафортом, Януковичем і Путіним.

«Але це так, до слова. Просто приклад, який демонструє наявність таких технологій в світі і методи їх використання. І те, що відбувається сьогодні в Україні в ситуації по оборонці – особисто мене наштовхує на думку, що у нас ці технології, на жаль, теж добре освоїли. Але давайте все ж дотримуватися тверезості розуму й не піддаватися на такого роду передвиборчі маніпуляції. Адже якщо подумати, всім зрозуміло, що такі вкидання – абсолютно некоректна і притягнута за вуха маніпуляція. Дуже «своєчасна» в політичному плані, але має вкрай мало спільного зі справжньою журналістикою», – підсумував Володимир Макаровський.

Поділитися:
 • 760
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  760
  Shares

Leave a Comment