Біля кордону України РФ формує нову дивізію

Російська Федерація порушила положення Віденського документу 2011 року про заходи зміцнення довіри та безпеки.

Такого висновку дійшла інспекційна група з представників України, Канади і Данії за підсумками інспекції військової діяльності РФ у Ростовській області, передає Генеральний штаб Збройних сил України.

Перевірка тривала 16-19 січня, її метою було перевірити, чи справді військова діяльність Російської Федерації відкрита й прозора, як це передбачено Віденським документом 2011 року про заходи зміцнення довіри й безпеки.

Про результати інспекції буде повідомлено державам – учасницям ОБСЄ протягом 14 діб. Зокрема, буде надано офіційний звіт про хід інспекції зазначеного району, який розповсюджуватиметься офіційною мережею ОБСЄ.

Інспекція виявила, що поблизу кордонів з Україною формується 150 мотострілецька дивізія чисельністю понад 10 тисяч військовослужбовців. Як зазначається, цю інформацію інспекторам надали представники Міноборони Росії, оприлюднена дата початку формування дивізії – 10 січня 2017 року.

«Це суперечить інформації, яку сама ж Російська Федерація надала державам-учасницям офіційною мережею ОБСЄ у листопаді 2016 року. Зокрема Росія повідомила, що не планує у 2017 році збільшення чисельності особового складу регулярних формувань та бойових частин у відповідності до пункту 10.3 ВД-2011», – ідеться у повідомленні.

Генштаб України інформує, що найближчими днями проведе брифінг, на якому доповість про результати інспекції.

Тиждень.ua

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір