У Львові 25-ту річницю парламентських виборів у Польщі, які започаткували глибокі й незворотні демократичні зміни у цій державі, відзначили покладанням квітів до пам’ятної дошки Яцекові Куроню – видатному діячеві тамтешньої демократичної опозиції до 1989 року.

Нагадаємо, що Яцек Куронь народився та певний час мешкав у Львові на вул. Стрийській, 38. На цьому будинкові за підтримки громадських діячів Львова та Генерального консульства РП у Львові 6 липня 2012 року було відкрито пам’ятну таблицю. А ще у 2002 році сесія міської ради Львова ухвалила рішення про присвоєння Куроню звання почесного громадянина міста Львова.

lviv-kuron-2

«Я не знаю, чи був більший українець в Польщі, ніж Куронь. Він, як на мене, один з найвідоміших і українців, і поляків. Сьогодні наші брати-поляки святкують 25 річницю вільних виборів. І нині ми прекрасно розуміємо, що таке право дійсно вільно вибирати. Ми колись були в нього вдома в гостях, мали дуже довгу розмову. Ця розмова на мене справила дуже велике враження, на все життя. Куронь і любов – це те саме. Він дуже любив людей, він себе повністю людям віддавав. Приємно, що сьогодні ми є разом, особливо в день, коли поляки зрештою вибороли право вільно обирати свою владу. Нині ми важко йдемо до цього нашого права. Адже за наше право мати такі ж вільні вибори ми віддали життя людей з Небесної Сотні, сьогодні за це платять своїм життям наші хлопці на Сході України. Боротьба триває. Це боротьба за право бути вільною європейською державою. Хочу покласти квіти до цієї пам’ятної дошки від усіх людей, які є вільними. Бо тільки вільні люди можуть будувати вільні міста та вільні країни», – зазначив на урочистості Андрій Садовий, міський голова Львова.

Ігор Галущак

lviv-kuron-3

lviv-kuron-4

lviv-kuron-5

lviv-kuron-6

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment