Більшість співробітників нехтують ІТ-безпекою

Ставлення до ІТ-безпеки погіршилось

На замовлення Cisco незалежна аналітична компанія InsightExpress провела дослідження ставлення співробітників підприємств до корпоративних правил ІТ-безпеки. Результати – невтішні для роботодавців.

 

Дослідження було проведено методом опитування студентів та молодих фахівців (віком до 30 років) у 14 країнах з найбільшою кількістю населення. Нехтування правилами інформаційної безпеки має сумні наслідки: 24% студентів і 23% фахівців у віці до 30 років ставали жертвами крадіжок персональних даних. Ще гірші справи у родичів і друзів опитаних студентів та молодих спеціалістів: серед них від крадіжок особистої інформації постраждали двоє з кожних п’яти.

 

Все це пов’язано з особливостями поведінки молоді. Так, 33% студентів не боячись передають конфіденційну інформацію через мережу і не думають про безпеку особистих даних. Це змушує задуматися про те, як представники молодого покоління ставитимуться до корпоративної та службової інформації під час своєї роботи. Тим більше, що 61% опитаних співробітників вважає, що відповідальність за захист інформації лежить не на них, а на ІТ-відділах і операторах зв’язку.

  

70% молодих співробітників, ознайомлених з корпоративними правилами ІТ-безпеки, визнали, що порушують ці правила з більшою або меншою регулярністю. При цьому:

– 33% не бачать в цьому нічого страшного;
– 22% опитаних заявили, що доступ до несанкціонованого ПЗ їм потрібен для виконання своїх професійних обов’язків;
– 19% визнали, що корпоративні ІТ-правила в їх компаніях не виконуються;
– 19% визнали, що хоча б раз намагались несанкціоновано отримати доступ до Мережі через корпоративну чи чужу точку доступу (зазвичай, Wi-Fi);
– 18% сказали, що під час роботи їм не до того, щоб думати про правила;
– 16% вважають такі правила незручними;
– 15% про корпоративні ІТ-правилах просто забувають;
– 14% не виконують правила ІТ-безпеки через низький рівень контролю.

 

 

Крім того, 67% респондентів вважають, що ІТ-правила потрібно міняти, оскільки вони не відповідають реаліям і потребують більшої гнучкості на робочих місцях. Поки що ж компанії здебільшого не дозволяють співробітникам користуватися багатьма пристроями і додатками для соціальних мереж. Найчастіше, за словами молодих співробітників, мова йде про онлайнові ігри. Саме так, на думку керівників компаній, досягається ІТ-безпека.

  
За матеріалами chip.ua
 

Поділитися:
* * *
Отримуйте новини там, де вам зручно:
Facebook / Твіттер / Український простір