18 вересня в рамках кінопрограми ГОГОЛЬФЕСТу відбудеться свiтова прем’єра документального фільму Інги Лізенгевич “Свабоду не стрымаць”. Планується творча зустрiч з режисером перед показом кiнострiчки.

Найточніше цей фільм можна описати як “вираження свободи через музику”.

У Білорусі існує неофіційна, але нездоланна заборона виступів “небажаних” рок-гуртів. Деякі з цих гуртів оминають цю заборону досить креативно: дають концерти в сусідній державі – Литві. Литовське консульство видає візи фанам музичного гурту “Крамбамболя” безкоштовно, а також органiзовує концерти групи.

Тисячі білоруських фанатів разом із виконавцями їдуть у переповнених потягах у європейське зарубіжжя, щоб насолодитися елементарною свободою – свободою слухати та співати пісні рідною мовою, танцювати та відпочивати під улюблену музику.

Глядач проїжджає цей шлях разом із фанатами та музикантами і знайомиться з кількома людьми у потязі. Їхній побут, мрії та надії, сама поїздка до Вільнюсу на концерт – основні лінії цього фільму.

З одного боку, герої стрічки – музичні фани, що їдуть на свято зустрічі з улюбленим гуртом. Що вони відчувають, коли їдуть на такий концерт за кордон? Як відчувається свобода? Чи є різниця між “тут” і “там”? Як глибоко сидить страх усередині?

З іншого боку – цікаво, як поводяться у цій ситуації музиканти. Як досягається баланс між необхідною в авторитарній країні обережністю та творчою свободою? Як зберегти вірність собі і вижити у вузьких рамках, в які заганяє режим?

Головний герой фiльму – Лявон Вольський, фронтмен гурту “Крамбамбуля”. Вiн є символом свободи та спротиву тоталiтаризму в Білорусі. Лявон написав безлiч пiсень, на яких вже встигло вирости нове поколiння. Деякi з його творів стали символом бiлоруського демократичного руху. Пiд час Майдану в Українi гурт “Крамбамбуля” приїжджав, щоб пiдтримати український народ у боротьбi проти тоталiтарної влади за волю та демократію.

Iнга Лiзенгевич – режисер булоруського походження, що змушена жити у Німеччині. Свою творчiсть вона присвячує популяризацiї бiлоруської культури, вона по справжньому хоче, щоб про її країну знали у свiтi, щоб цiкавилися тим, хто такi бiлоруси, що це за народ i чого вiн прагне. Саме про це фiльм “Свободи не спинити”.

Творча зустрiч з режисером Iнгою Лiзенгевич та прем’єра фiльму відбудуться 18 вересня на вул. Індустріальній, 7В, корпус К1. Початок о 20.00. Перегляд фільму безкоштовний.

Вхiд на територiю фестивалю пiсля 18:00 – 30 грн.

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Leave a Comment