“Український паспорт – найперше, що нам, іноземцям, обіцяли в батальйоні, але не отримали ми нічого, нас ошукали”.

Так розповідає про свій досвід взаємин з державою Україна білоруський доброволець батальйону “Донбас” і ДУК “Правий сектор” Рустам Док у інтерв’ю RMF FM. Кілька днів тому він отримав статус біженця у Польщі.

“Повернутися в Білорусь я не міг – органи внутрішніх справ звинуватили мене в найманстві”, – каже він.

Звертався до кількох посольств у Києві, і “тільки поляки продемонстрували, що їм не байдуже до моїх проблем. … Відчуваю, що польський уряд не покине мене сам на сам з негараздами й не депортує”.

Колишній студент інформатики навесні 2014-го покинув університет і поїхав в Україну воювати з російськими загарбниками. Згодом у “Донбасі” йому сказали, що може робити що хоче, харчуватися де хоче, бо паспорта йому не дадуть, відтак бійцем батальйону він не буде. Тоді Рустам поїхав у Піски.

“Український паспорт – найперше, що нам, іноземцям, обіцяли в батальйоні. Спершу обіцяв радник міністра внутрішніх справ, згодом сам міністр. Навіть Порошенко обіцяв у грудні 2014 року під час виступу у Верховній Раді. … Зрештою, нічого ми не отримали. Нас ошукали”, – каже білорус.

Його персональні дані якимось чином потрапили у відкритий доступ в інтернет, через що в Білорусі його внесли у перелік найманців. Закінчився і термін легального перебування в Україні. Ніякого законного статусу Рустамові не надали, тож змушений був звернутися до Польщі з проханням про прихисток.

Слідом за посадовцями Генштабу колишній доброволець АТО каже, що таких як він в Україні може бути з тисячу, чи й більше.

Як повідомлявУкраїнський простір“, Президент України Петро Порошенко пообіцяв, що Михайло Жизневський, білорус, який загинув 22 січня 2014 року на вулиці Грушевського в Києві під час Революції гідності, стане Героєм України.

Поділитися:
 • 7
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  7
  Shares

Leave a Comment