Сучасна білоруська міліція (єдина правоохоронна структура на теренах колишнього СРСР з такою назвою) 4 березня відзначає 100-річчя від дня створення.

У 1917 році 4 березня було створено робітничо-селянську міліцію з охорони порядку в Мінську на чолі з Міхаїлом Фрунзе. Такі загони були згодом сформовані і в інших містах Білорусі, а пізніше вони увійшли до складу міліції Народного комісаріату внутрішніх справ. Але від “славетного” дня 4 березня 1917 року офіційно веде свою історію міліція Республіки Білорусі.

Цими днями співробітники МВС приймають вітання, ходять на концерти, готуються колоти дірки під нові зірки й пришпилювати нові значки. І найбільш показово те, що все це відбувається в мундирах НКВС.

Ось сам міністр внутрішніх справ Білорусі хизується костюмчиком часів Лаврентія Павловича. Цілком можливо, що когось із його прадідів люди в таких мундирах конвоювали до Сибіру чи на донбаські шахти.

Ось іще доблесні нащадки захисників правопорядку й тоталітаризму.

А це – афіша художнього фільму “Сліди на воді”, присвяченого 100-й річниці білоруської міліції.

Коли дивишся на всю цю синьо-гебешну естетику, виникає запитання: у якій реальності вони живуть? Але потім згадуєш північно-східного сусіда, й запитання розсмоктується. Союз Росії і Білорусії таки існує.

До речі, згаданий міністр внутрішніх справ Білорусі – родом з Луганщини. Нещодавно він відзначився словами, що не знає такого письменника – Жадана.

Євген Шкодун

* * *

Стежте за новинами на нашій сторінці у Facebook, Twitter і VK.com. Поділіться цією новиною з друзями!

Ви можете повідомити нам новину, надіслати свою статтю або стати блогером чи вести колонку на сайті «Український простір». Пишіть нам: ukrnetinfo@yahoo.com

Поділитися:
 • 11
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  11
  Shares

Leave a Comment