Останній місяць показав, що в політичного і військового керівництва держави абсолютно відсутнє сучасне розуміння правового режиму воєнного стану.

Про це Роман Безсмертний написав на своїй сторінці у Фейсбуці.

“По суті, відбулася імітація воєнного стану. За цей 30-денний термін, на жаль, стало зрозуміло: у разі прямого вторгнення держава не готова до оборони суверенітету, територіальної цілісності, стратегічних об’єктів та комунікацій”, – пише Безсмертний.

За його словами, трагедія для країни, коли після п’ятирічного випробування війною її очільники так і не навчилися, що і як треба робити у разі серйозної загрози.

Безсмертний переконаний, що цей місяць можна було використати значно ефективніше – організувати повне тестування оборонних, воєнних і військових спроможностей, навчання і тренування для цивільних органів, оцінити мобілізаційні можливості, здійснити кадрові призначення, задіяти всі необхідні механізми, подивитися, як вони працюють для оборони від ворога, захисту людей і їхніх мінімальних потреб, за потреби – внести зміни в законодавство й статути ЗСУ.

“А так ні тестування, ні навчання, ні висновків. Навіть з точки зору розуміння ситуації нічого не було зроблено”, – зазначив він.

На думку політика, перший в історії незалежної України воєнний стан показав: необхідно кардинально міняти конституційну й правову межу режиму воєнного стану, міняти механізм прийняття рішень. Вносити корективи в систему організації, управління і реалізації безпеки та оборони. Кардинально переглянути ситуацію у воєнно-промисловому комплексі, модернізувати систему управління Збройними силами. Нарешті відійти від принципів радянської оборонної машини. Адже саме через них, пише Безсмертний, на Донбасі у XXI столітті ведеться окопна війна періоду Другої світової. Солдат і офіцер залишаються гвинтиком, а не головним і найціннішим фактором на війні.

“Воєнний стан мав стати рухом вперед у системі оборони й безпеки України. По факту ж став лише тупцюванням на місці і тратою дорогоцінного часу”, – резюмував політик.

Поділитися:
 • 40
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  40
  Shares

Leave a Comment