Без України Росія зникне через 50 років

Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Західні експерти вважають, що дводенний візит Володимира Путіна в Україну засвідчив – двосторонні відносини Москви і Києва «зайшли у безвихідь». Тому експерти, зокрема, із західних розвідок, переконані, що настає вирішальний момент для рішучих дій Кремля щодо України – в Москві не можуть ніяк допустити її втрати.

 


 

Також оглядачі уважно стежать за перебігом переговорів у Криму президента Януковича зі спецпосланцями Європарламенту Квасневським і Коксом, від яких чимало залежить вирішення долі Юлії Тимошенко та наближення Києва до підписання угоди про асоціацію з ЄС. Експерти переконані, що угода з ЄС дасть Україні перспективні переваги у взаєминах із Росією.

«Путін посилює тиск на Україну», – вважає кореспондент Financial Times у Києві Роман Олеарчик. Тут відзначено, що відразу ж після від’їзду президента Росії з України, після участі його в Києві та Севастополі у двох спільних святкуваннях, Москва оголосила у понеділок про заборону на постачання до російських торгових мереж українського шоколаду. Слова Путіна в Києві про те, що лише з Росією Україна буде конкурентоздатною в умовах жорсткої міжнародної торгової боротьби, чимало хто з українських чільників сприйняв як «геополітичний шантаж», зазначає газета з Лондона. Видання також зауважує, що президент Янукович називав Володимира Путіна під час дводенної гостинності не інакше, як «стратегічним партнером», але український глава так і не продемонстрував ознак, що «Україна зменшить свої інтеграційні зусилля щодо ЄС». Financial Times наводить думки експертів про те, що нові торгові обмеження для України в понеділок з боку Росії – «ознака досягнення точки безвиході стосовно ключових економічних питань між Москвою та Києвом, це стосується й ціни на газ і газового транзиту». «Це чітке попередження від російської влади про те, чого варто чекати у разі підписання українською владою угоди про асоціацію з ЄС», зауважують аналітики. Лондонський експерт з питань російсько-українських відносин Тімоті Аш вважає, що «Україна тепер більше схильна до укладення угоди з ЄС». Але аналітик не сумнівається, що з підписанням такої угоди для Києва постане пряма загроза контрзаходів з боку Москви, які «можуть бути дуже руйнівними для української економіки».

 


 

Хоча комісар ЄС з політики розширення, Штефан Фюле, сказав польській Gazeta Wyborcza, що угода з ЄС «посилить позиції України в регіоні та створить можливості для співпраці з усіма сусідами, включно з Росією». «Я не погоджуюся з тим, що Україна вагається, чи інтегруватися зі Сходом, чи зі Заходом… Переконаний, що вона бажає інтегруватися з Європейським союзом», – наголосив Фюле.

В інтерв’ю часопису Polska колишній польський розвідник Вінсент Северський наголосив, що «для Росії – азійські держави та Україна і Білорусь – це питання «бути чи не бути», тому Кремль зробить все можливе, щоб нікому не дозволити втручатися у ці справи і спробувати перетягнути ці країни на свій бік». «Без України і Середньої Азії Росія через 50 років може просто зникнути як економічна і політична реальність», – вважає Северський.

Вже згадана Gazeta Wyborcza інформує про переговори цього тижня в Криму спеціальних посланців Європарламенту, колишнього польського президента Александра Квасневського та колишнього глави Європарламенту, ірландця Пата Кокса, з президентом Віктором Януковичем з приводу одного з ключових питань готовності України до підписання угоди з ЄС в листопаді у Вільнюсі. Йдеться про звільнення з ув’язнення колишнього прем’єра Юлії Тимошенко та відправку її на лікування до Німеччини. Чимало оглядачів очікують, що це може статися вже у серпні-вересні. Газета з Варшави також наголошує, що важливою частиною цих переговорів Квасневського і Кокса в Україні є їхні зустрічі з Юлією Тимошенко, і така зустріч цього разу відбудеться у середу, 31 липня.

 


 

Радіо “Свобода”


Поділитися:
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
Телеграм-канал Мова й історія

Be the first to comment

Leave a Reply