І не варто приховувати: саме цього прагне значна частина не лише ворогів України, а й “патріотів”.

Кожен, хто розповідає про “російськомовних бійців на передовій”, мріє саме про таку Україну – Україну лораків, біликів, івандорнів, лобід та інших “украінцев”, для яких найбільша мрія – “попасть в Маскву”.

Ось що пише з цього приводу голова ГО “Українська Україна” Андрій Смолій:

“Ви помітили що більшість українського шоубізу це гниле дно?! Скільки з всіх виконавців співали українською до 2014 чи 2016 років(коли ввели квоти)?

Проблема не в поодиноких «Анні-Марії» чи Maruv. Проблема значно глибша. Український медіа-простір понад два десятиліття орієнтований на кремль. На російськомовний продукт. На «постсовковий» простір. Десятки років українського споживача годували російськомовним непотребом, який продукувався або в «братській» росії або у нас в Києві/Одесі чи Харкові.
Проте таких виконавців породжує медіа-індустрія. Скажіть, чому досі на українських радіостанціях крутять російську або росмовну музику? Навіщо вона в часи війни? Бо звикли, чи тому що власники радіостанцій це проросійська когорта вати, яка хоче назад в ссср?!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Хто з кандидатів у президенти планує захищати українську мову: аналіз програм

З телебаченням ще гірше. Сотні серіалів та фільмів виробляється ДЛЯ РОСІЇ. Російською мовою. Це лише нас годують що «У неділю рано зілля копала» це український серіал. Насправді 1+1 знімав його для російського телеканалу «Домашний». Це лише у нас розкажуть що ICTV показує українські кримінальні серіали. Ні. Це серіали дья ринку екс-СССР. Це лише у нас на музичному каналу М1 україномовна музика займає 5-10% всього музичного контенту.
І таких прикладів тисячі.

Нам треба усвідомити: БЕЗ МАСШТАБНОГО ПЕРЕЗАВАНТАЖЕННЯ ІНФОРМПРОСТОРУ матимемо сотні тисяч колаборантів та російську Україну.

Як мінімум потрібно:

Заборонити весь російський продукт на ТБ, радіо та в публічній сфері

Заборонити спільне медіавиробнитцво з державою-агресором. Лише наше українське, українською мовою

Нарешті ухвалити Закон «про гастролі громадян України в РФ». Так звані Лабади, Манатікі та інші промосковські звьозди мають нести відповідальність за свої гастролі в РФ

і ГОЛОВНЕ – телебачення повинне бути питомо українським, а отже масово україномовним”.

Можна назвати ще кілька фактично невідкладних кроків, наприклад, Україна дуже затягла з ухваленням дієвого україноцентричного законодавства про мови, і те, що з проекту закону прибрали аналоги латвійського та литовського органів контролю застосування державної мови, фактично нівелює майбутній закон.

Факт у тому, що російськомовна Україна не має шансів вижити. І не кивайте на Білорусь. Вона існує як відносно окремий організм лише доти, поки лояльна Москві. І це має розуміти кожен, кому не байдуже.

Поділитися:
 • 3.1K
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3.1K
  Shares

Leave a Comment